Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Проведене комплексне тактико-спеціальне навчання з ліквідації умовної лісової пожежі

08 квітня на території Нетішинського лісництва ДП «Славутське лісове господарство» відбулися спільні тактико-спеціальні навчання по гасінню умовної пожежі лісу. Навчання мали на меті відпрацювання взаємодії адміністрації та протипожежних формувань ДП «Славутське лісове господарство» та оперативно-рятувальних підрозділів 3 ДПРЗ ГУ ДСНС при ліквідації умовної пожежі та перевірка оперативної готовності штабу з ліквідації надзвичайних ситуацій.

Після відпрацювання теоретичних питань, зокрема, щодо тактики та способів гасіння лісових пожеж, відбулося практичне відпрацювання дій працівників обох відомств, де були задіяні 28 чоловік особового складу та працівників ДП «Славутське лісове господарство».

При гасінні умовної пожежі продемонстровано успішне застосування спеціальної пожежної техніки, різноманітного протипожежного інвентаря, автомашин та тракторів, пристосованих для гасіння пожеж, чітку взаємодію бійців загону ДСНС та працівників Нетішинського лісництва ДП «Славутське лісове господарство».

Згідно з тактичним задумом, внаслідок необережного поводження з вогнем відпочиваючих з числа населення на території 28 кварталу Нетішинського лісництва ДП «Славутське лісове господарство» виникло загоряння сухої трави з послідуючим розповсюдженням на лісовий масив. На час прибуття пожежних підрозділів площа пожежі становила 1га. Отримавши повідомлення, до місця події прибувають лісники та рятувальники і розпочинають гасіння пожежі. По периметру зони пожежі прокладається мінералізована смуга. Завдяки вжитим спільним заходам рятувальники локалізують займання і згодом повністю ліквідовують пожежу.

 Рятувальникам та працівникам лісового господарства вдалося продемонструвати злагодженість дій та готовність до гасіння лісових пожеж, отже мети навчань було досягнуто.

Без свідомої поведінки зі сторони громадськості, усвідомлення людьми масштабів загрози, що несе в собі «червоний півень», лісові масиви не будуть в повній безпеці. Лише особисте правильне ставлення людини до лісу та власна відповідальна поведінка стануть запорукою збереження зеленого багатства України. Адже головним чинником поширення «червоного півня» в лісі є, звісно, людський фактор та людська недбалість, а іноді і злочинна поведінка людей. Актуальним залишається заклик: не жартуйте в лісі з вогнем!

 

3 Державний пожежно-рятувальний загін