Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Щеплення проти грипу: вакцини є в аптеках та мед закладах

В епідсезоні 2022 — 2023 років експерти прогнозують одночасну циркуляцію вірусів грипу та коронавірусу SARS-CoV-2, що й визначатиме активність епідемічного процесу.

У зв’язку з постійними антигенними змінами вірусу грипу, ВООЗ щорічно оновлює свої рекомендації щодо складу вакцини. Так, для профілактики грипу у цьому сезоні запропоновані чотиривалентні вакцини проти вірусів грипу, що, ймовірно, циркулюватимуть на території України:

• вірус, подібний A/Victoria/2570/2019(H1N1)pdm09;

• вірус, подібний A/Darwin/9/2021 (H3N2);

• вірус, подібний B/Austria/1359417/2021 (лінія B/Victoria);

• вірус, подібний B/Phuket/3073/2013(лінія B/Yamagata).

На основі цих досліджень фахівці розробили чотиривалентні вакцини проти грипу, які будуть використовувати в цьому епідсезоні.

До груп ризику належать:

- люди віком 60 років і старше;

- діти від 6 місяців;

- вагітні жінки;

- люди з хронічними захворюваннями;

- люди з професійної групи ризику (лікарі, вчителі, військові, продавці тощо).

Цим людям рекомендовано отримати щеплення проти грипу, аби уникнути тяжких ускладнень.

Завдяки активній співпраці ЦГЗ, МОЗ та міжнародних партнерів вдалося отримати як гуманітарну допомогу 163 тис. доз вакцин ВАКСІГРИП проти грипу, а також 30 тис. доз ДЖІСІ ФЛЮ від міжнародного проєкту PIVI для безоплатного щеплення медичний працівників та військових. Ці вакцини вже розподілені між усіма областями України.

Також повідомляємо, що на сайті Держлікслужби є інформація про порядок здійснення контролю за відповідністю імунобіологічних препаратів, що застосовуються в медичній практиці.

Вже зараз на приватному ринку в аптеках українці можуть придбати такі вакцини:

ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ, Корея (32 200 тис. доз);

ВАКСІГРИП ТЕТРА, Франція (50 000 тис. доз).

Зазначені вакцини пройшли реєстрацію та безпечні для використання!

Водночас, варто нагадати і про відповідальне споживання антибіотиків! COVID-19, грип та інші ГРВІ — це вірусні хвороби, а тому не потребують лікування антибіотиками. Антибіотик не діє на віруси та призначений для лікування виключно бактеріальних інфекційних хвороб.

Пацієнти повинні пам’ятати, що рішення щодо призначення антибіотиків приймає виключно лікар на основі комплексної оцінки ризиків приєднання бактеріальної інфекції. Приймаючи антибіотики через затяжний кашель або нежить за рекомендацією сусіда — ви наражаєте себе на небезпеку розвитку побічних реакцій, у тому числі алергічних, токсичних і формування антимікробної резистентності. Лікарі мають призначати антибіотики виключно за показаннями й доводити до відома пацієнта правила вживання зазначених препаратів.

Нагадуємо, що найкращою профілактикою грипу є вакцинація. Щеплення можна робити не лише на початку, а і впродовж усього епідсезону. Бо ризик захворіти на грип і мати тяжкі ускладнення є досить високим, особливо для людей із груп ризику.

До того ж ризик одночасного інфікування грипом і COVID-19 у 6 разів підвищує ризик смертності в разі поєднання цих інфекцій. Важливо, що вакцини від грипу і COVID-19 можна вводити в один день.

Необхідно пам’ятати, що вакцинація від грипу не захищає від COVID-19 і навпаки. А також враховувати, що, згідно з останніми рекомендаціями НТЕГІ щодо поєднання вакцин, щеплення проти цих недуг можна робити в один день або з мінімальним інтервалом. Так ви збережете час і фінанси, які витрачаються на лікування.

Післявакцинальні реакції трапляються рідко та швидко минають. Серед них: нездужання, міалгія, головний біль, припухлість у місці ін’єкції, еритема в місці ін’єкції.

Докладно: http://bit.ly/3WkorcI