Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Чи є альтернатива консервуванню продуктів «на зиму»?

 

Щоб взимку здешевити, урізноманітнити та збагатити вітамінами харчування родини багато господинь заготовляють сезонні овочі, фрукти та ягоди. При цьому лікарі рекомендують обирати варіанти, при яких вдалося б зберегти більшість вітамінів та уникати термічної обробки (вище 60 градусів). Адже коли продукти зазнають впливу високих температур, це призводить до руйнування окремих сполук та зниження кількості вітамінів. Тому варто, за можливості, уникати традиційної для багатьох господинь консервації. До того ж, надлишок солі, цукру та кислот погіршує стан здоров’я людей з гіпертонічною хворобою, діабетом та шлунково-кишковими захворюваннями. Та й дітям не варто споживати таких продуктів.

Останніми роками все більшої популярності набуває зберігання заморожених плодів у морозильних камерах. При цьому, для уникнення хаосу продукти сортують у контейнери, сліп або зіп-пакети. Це допоможе максимально зменшити вміст повітря в упаковці, що покращить якість. Також з цією метою можна використовувати вакууматор.

Щоб зберегти текстуру, до прикладу, кабачки, баклажани, перець та цвітну капусту можна бланшувати або попередньо запекти. Яблука, груші, абрикоси, аличу, м’яку сливу та полуницю варто перетерти в пюре та заморозити. Також заморожуванню добре піддається зелень (петрушка, кріп, щавель) та ягоди (смородина, малина, вишня, тверда слива, чорниця). Томати на піцу краще попередньо нарізати кружальцями, розкласти на деко, яке помістити до морозилки, а лиш потім скласти для подальшого зберігання до спеціального пакету чи контейнера.

Також максимально зберегти вітаміни на зиму можна завдяки висушуванню овочів, фруктів та ягід. Робити це можна як в електросушарці, так і духовці за низької температури (до 50 градусів).

Сушені продукти можна зберігати в щільно закритих банках або вакуумних пакетах, також для не дуже тривалого зберігання підійдуть зіп-пакети. Термін зберігання в такому вигляді – 1-2 роки з моменту заготівлі. У вакуумній упаковці сушені продукти не псуватимуться і протягом 3 років.

Навіть з урахуванням цьогорічних цін на харчі, взимку ваші старання окупляться, а страви будуть смакувати, наче щойно з городу.

Смакуйте з користю, смакуйте на здоров’я!