Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Будьте обережні: з’явилися дикорослі гриби

Попри заборону відвідування лісів в умовах воєнного стану, грибників все ж тягне на «тихе» полювання. Гриби, в тому числі й дикорослі, є традиційними на наших столах. Тим паче, що їх не потрібно купувати, а можна самостійно назбирати. Проте, навіть досвідчені грибники можуть помилятися, а що вже казати про новачків. Як наслідок – в Україні частішають випадки отруєнь грибами.

Дійсно, цей продукт смакує багатьом, однак не дає жодної користі для організму людини. Навпаки, хітин, що входить до складу грибів, не перетравлюється, тому є «важкою» їжею навіть для здорової людини. Категорично заборонено споживати грибні страви вагітним, жінкам, які годують грудьми, літнім людям, дітям, людям з хронічними захворюваннями.

Не варто порушувати «золотого» правила грибників: не знаєш гриба – не бери! Також лікарі не рекомендують купувати цих продуктів на стихійних ринках та споживати їх у сирому вигляді. Якщо ж назбирали та впевнені у якості грибів – приготуйте страву протягом першої доби, однак зберігайте не довше доби в холодильнику в емальованому посуді.

Не довіряйте «міфам» про те, що усі гриби їстівні, та народним методам визначення придатності грибів до споживання. Адже отруєння цими продуктами може призвести до летальних наслідків. Тому при перших симптомах нездужання негайно зверніться до лікаря!