Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Затверджено нові Списки № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

3 серпня 2016 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 року № 461, якою затверджено нові Списки № 1 і 2 виробництв, робіт, професій, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Постанова сприятиме обґрунтованому визначенню права працівників, зайнятих на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, на пенсію за віком на пільгових умовах, що в свою чергу дозволить оптимізувати витрати на пільгове пенсійне забезпечення відповідної категорії громадян.

У нову редакцію Списків увійшли тільки ті виробництва й галузі економіки, працівники яких реально зайняті на роботах із шкідливими умовами праці повний робочий день.

Із нової редакції Списків № 1 і №2 виключено такі посади :

керівники підприємств, установ, організацій та їх заступників;

керівники структурних підрозділів: начальники цехів, (дільниць), головні інженери  цехів, головні енергетики, головні механіки, головні електрики, старші майстри, майстри, вивільнені бригадири та інші;

працівники ремонтних і допоміжних груп, які не зайняті ремонтом та обслуговуванням обладнання в умовах діючого виробництва;

професії робітників, які вже практично не існують (кочегари паровозів, кочегари суден) тощо.

Постановою також урегульовано питання щодо визначення права на відповідну пенсію таких осіб:

працівників Державної воєнізованої гірничодобувальної служби у вугільній промисловості. У новій редакції Списку №1 передбачено тільки особовий склад, який безпосередньо забезпечує здійснення екстрених та невідкладних заходів щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх наслідків, здійснення пошукових та аварійно-рятувальних робіт;

працівників, зайнятих на підприємствах і в організаціях атомної енергетики та атомної промисловості, у тому числі зони відчуження. Після затвердження нової редакції Списків №1 і №2 право на відповідну пенсію мають лише ті працівники, які зайняті на роботах із джерелами іонізуючих випромінювань (радіоактивними речовинами, матеріалами й технологічним устаткуванням, радіоактивними відходами тощо) із чітко визначеною активністю на робочих місцях.

Урегульовано питання  щодо зарахування пільгового стажу працівникам, зайнятим на підземних роботах 50% робочого часу на рік (в обліковому періоді).   Після затвердження нової редакції Списку №1 цим працівникам до пільгового стажу зараховують лише ті дні, коли вони були зайняті на підземних роботах повний робочий день, тобто 80 % робочого часу (зміни), а також тим працівникам, які одночасно мають право на пенсію за двома підставами (як за роботу із шкідливими умовами, так і за вислугу років).

Звертаємо увагу на те, що під час визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, чинні на період роботи особи. До пільгового стажу зараховується весь період роботи на відповідних посадах або за професіями незалежно від дати їх внесення до Списків за умови підтвердження документами відповідних умов праці за час виконання роботи до 21.08.1992 року і за результатами проведення атестації робочих місць за умовами праці після 21.08.1992 року.

 

Начальник управління   

Н. С. Новак