Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Завдання права та обов'язки працівників спецпідрозділу БЕРКУТ

Історія міліції України нерозривно пов'язана з історією нашої держави* Нові часи ставили перед правоохоронцями завдання працювати у надзвичайно складній криміногенній ситуації, яка була обумовлена перш за все переходом суспільства до ринкової економіки* Суворою реальністю стали вбивства на замовлення* вибухи* бандитські формування. Зростала активність криміналітету, його озброєність, технічна оснащеність. Організована злочинність не тільки активно експлуатувала традиційні сфери підпільного і напівлегального бізнесу, а й зазіхнула на контроль частини економіки.

У цих умовах постало завдання створення мобільного, ефективно діючого підрозділу, здатного гідно протистояти злочинності та забезпечити належну охорону громадського правопорядку^ захист прав і свобод громадян, 3 цією метою були створені підрозділи міліції особливого призначення «Беркут» - високомобільний елітний спецпідрозділ, призначений для боротьби зі злочинністю, забезпечення правопорядку при проведенні масових заходів, проведення спеціальних операцій по затриманню озброєних злочинців, визволенню заручників, а також для охорони громадського порядку в районах із складним криміногенним станом та під час стихійного лиха. Аналогічні підрозділи існують практично в усіх європейських країнах (в Австрії «Вега», Німеччині -«Кобра», США - «SWAT», у Російській Федерації та Республіці Білорусь - «ОМОН»).

Служба в підрозділі «Беркут» відповідальна і небезпечна та вимагає високої концентрації волі, інтелекту, само організованості. Аби успішно вирішувати поставлені завдання, працівники спецпідрозділу повинні мати високий професійний рівень, який досягається постійними тренуваннями у спортзалах та тирах, на заняттях зі спеціальної тактики та альпінізму. Адже щоденно працівники «Беркута» захищають мир і спокій громадян, не рахуючись із небезпекою, часто йдучи при цьому під кулі чи лезо ножа. Для виконання бойових завдань в екстремальних умовах в спецпідрозділах «Беркут» е особливі спеціалісти - піротехніки, водолази, сапери, підривники, снайпери.

Спецпідрозділи «Беркут» фактично є резервом Міністра внутрішніх справ України і у разі необхідності забезпечення правопорядку, припинення групових порушень громадського порядку та масових заворушень, проведення спецоперацій, у тому числі антитерористичних, локалізації і знешкодження злочинних угруповань, озброєних злочинців можуть мобільно передислокуватися в інші регіони держави. На сьогодні «Беркут» складається з 2 полків, 6 окремих батальйонів і 19 рот загальною чисельність понад 3 тисячі 250 чоловік.