Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Служба зайнятості – інвалідам

В Україні, як і в усьому світі, проблема інтеграції інвалідів у суспільство є однією з найактуальніших соціальних проблем. Найбільш гідним способом забезпечення соціальної рівності цієї категорії громадян є надання можливості самореалізації та досягнення ними економічної незалежності. Тому соціальна реабілітація інвалідів має за мету, перш за все, забезпечення зайнятості цієї категорії громадян.

Нетішинським міським центром зайнятості приділяється особлива увага та впроваджуються нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів, адже сьогодні у місті проживає 805 інвалідів, з яких 515 — осіб загального захворювання, 161 - інвалід дитинства та 129 – інвалідів чорнобильців.

Звичайно, всі вони мають право на нормальне повноцінне життя. Вибір послуг, які надає служба зайнятості особам з інвалідністю, у кожному конкретному випадку залежить від мети звернення громадянина до центру зайнятості (отримання інформації щодо працевлаштування на спеціальні робочі місця, отримання навичок для самостійного пошуку роботи, допомоги у започаткуванні власної справи, у виборі підходящої професії тощо) та його бажання отримати ту або іншу послугу.

Особи з інвалідністю мають вільний доступ до усіх джерел інформації служби зайнятості, для них створений інформаційний куточок з місцем для самостійної роботи.

У центрі зайнятості особи з інвалідністю можуть самостійно чи за допомогою спеціаліста підібрати роботу, отримати послуги з профорієнтації та профнавчання, ознайомитися із вакансіями для інвалідів, оволодіти технікою пошуку роботи, обрати професію (з урахуванням медичних показань, програми реабілітації, особистих нахилів та здібностей).

За сприяння Нетішинського міського центру зайнятості за 10 місяців поточного року працевлаштовані 12 осіб з інвалідністю на посади продавця-консультанта, сестри медичної, прибиральника службових приміщень, слюсаря-сантехніка, обвалювальника м’яса, бетоняра, монтажника, вантажника, бармена. З метою підвищення конкурентоспроможності інвалідів 2 особи залучені до професійного навчання за напрямком «Підприємець-початківець» за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, а після його закінчення відкрили власну справу та отримали одноразово допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю, адже, в багатьох випадках, саме індивідуальна трудова діяльність, з урахуванням медичних обмежень інваліда до праці, є одним із перспективних шляхів зайнятості інвалідів.

Оскільки для інвалідів сфера професійного вибору обмежена, вони більше, ніж здорові громадяни, потребують підтримки в пошуку роботи та професійної орієнтації. Професійна орієнтація сприяє особам з обмеженими можливостями у виборі, або зміні професії, виду трудової діяльності відповідно до стану здоров’я, нахилів, здібностей, освітнього рівня, інтересів, бажань. При вдалому виборі професії, спеціальності людина зможе реалізувати себе в праці, розвинути власний творчий потенціал, підвищити професійно-кваліфікаційний рівень. Службою зайнятості розроблена та впроваджена «Комплексна програма семінарів-тренінгів для безробітних громадян щодо підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці та мотивації до легальної зайнятості», учасниками якої стали особи з інвалідністю, що перебувають на обліку в Нетішинському міському центрі зайнятості. Програма направлена на активізацію власного досвіду, пошук особистих ресурсів, свідому заміну зовнішнього стимулювання до дій на самомотивацію та формування активної життєвої позиції. Такі послуги надаються не тільки особам, які перебувають на обліку, а й всім бажаючим особам з інвалідністю. Так, з початку 2013 року за направленням Нетішинського міського управління соціального захисту населення було проведено профдіагностичне обстеження 4 осіб цієї категорії. За результатами обстеження були надані рекомендації стосовно вибору професії.

Для осіб з інвалідністю мати роботу – це можливість підвищити соціальний статус, свою значимість, поліпшити добробут. Важливо сміливо прокладати дорогу у нові професійні сфери.

Нетішинський міський центр зайнятості