Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Що потрібно знати про новий закон щодо домашнього насильства

Домашніх тиранів будуть відправляти на корекційну програму та забороняти контактувати з жінками, які постраждали від їх рук. Самим жертвам насильства повинні надавати тимчасовий притулок і необхідну допомогу в Шелтер, де їх не зможуть дістати кривдники.

7 січня 2018 року набув чинності новий закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству». Відтепер, у законодавство ввели визначення «домашнє насильство» – умисне систематичне фізичне, психологічне або економічне насильство по відношенню до нинішнього або колишнього чоловіка або іншого родича, що призводить до фізичних або психологічних страждань, розладів здоров'я, втрати працездатності, емоційної залежності або погіршення якості життя потерпілого. Покарання   ˗ 150-240 годин громадських робіт або арешт до півроку, або обмеження волі до 5 років, або позбавлення волі до 2 років.

До повнолітнього, який здійснив домашнє насильство, разом із покаранням на строк до 3 місяців або довше можуть застосувати такі заходи:

- заборона перебувати вдома у потерпілого;

- обмеження спілкування з дитиною, якщо насильство було направлено проти неї або скоєне    в її присутності;

- заборона наближатися до будинку, роботи або інших місць, де часто буває потерпілий;
- заборона контактувати з потерпілим, у тому числі, за допомогою месенджерів або інших людей;

- направлення на програму для кривдників.

Умисне невиконання обмежувальних заходів, або умисне ухилення від програми для кривдників караються арештом до півроку або обмеженням волі до 2 років. У перелік обставин, які пом'якшують покарання, внесли пункт про вчинення злочину в стані душевного хвилювання внаслідок жорстокого поводження або такого, що принижує честь і гідність, а також якщо з потерпілим так поводилися системно. Так, тяжке тілесне ушкодження, учинене в такому стані, карається громадськими роботами протягом 150-240 годин або виправними роботами на строк до 2 років, або обмеженням волі до 3 років, або позбавленням волі до 2 років. Також обтяжуючі обставини має злочин, вчинений відносно чоловіка, колишнього чоловіка або близького родича. Також повідомляємо, що набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», внесені Законом № 2229-VIII від 07.12.2017 з метою розширення кола осіб, які мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Відтепер згідно ст. 14 п. 13 ЗУ «Про БПД» право на отримання усіх видів правових послуг, а саме  захист та здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру, мають особи, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Для отримання безоплатної правової допомоги звертайтесь до нашого відділу з надання БВПД за адресою: м. Нетішин, пр. Незалежності 12 (1 поверх), тел. 9-04-05.