Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Ще більше незахищених суспільних груп отримують доступ до безоплатної правової допомоги

Згідно Закону України “Про вищу раду правосуддя”, який нещодавно підписав Президент України, внесено зміни й до Закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Метою зазначених законодавчих новел є посилення соціальних гарантій шляхом розширення кола осіб, які мають право на гарантовану державою безоплатну вторинну правову допомогу.

В першу чергу це стосується внутрішньо переміщених осіб та тих, хто претендує на отримання такого статусу.

Також сюди відносяться особи, які претендують на отримання статусу ветерана війни, у тому числі учасника бойових дій. Крім того, безоплатна вторинна правова допомога ветеранам війни, у тому числі учасникам бойових дій надаватиметься не лише з питань їх соцзахисту, як це було дотепер, а з будь-яких питань.

Суттєво підвищиться поріг малозабезпеченості для отримання доступу до безоплатної вторинної правової допомоги:

  • по-перше, враховуватиметься середньомісячний дохід особи, а не середньомісячний сукупний дохід сім’ї, як це було дотепер;
  • по-друге, особа матиме право на безоплатну допомогу, якщо її дохід не перевищує двох прожиткових мінімумів;
  • по-третє, інвалід матиме право на таку допомогу, якщо отримує пенсію або соціальну допомогу у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб (а не якщо цей розмір є меншим двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, як це було дотепер).

Внесені зміни враховують об’єктивну потребу у забезпеченні доступу до безоплатної правової допомоги особам, які мають дохід, що дорівнює прожитковому мінімуму або навіть більше, проте є недостатнім для самостійної оплати правових послуг. Крім того, прийняті зміни зроблять особу незалежною від доходів інших членів сім’ї у питанні звернення за безоплатною правовою допомогою. Насамперед, це уможливить звернення за такою допомогою осіб, законні інтереси та права яких порушуються в сім’ї.

Реалізувати своє право на безоплатну правову допомогу можна через мережу центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та їх структурних підрозділів — бюро правової допомоги.

Нагадуємо жителям міста, що Нетішинське бюро правової допомоги находиться за адресою: пр. Незалежності, 12 (І поверх), телефон 9-04-05. Ми працюємо з понеділка по п’ятницю, з 9.00 до18.00 години.