Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Поширення позитивного досвіду 2019

Поширення позитивного досвіду

 

 

 

            Серед відвідувачів Нетішинського бюро правової допомоги не втрачає своєї актуальності питання встановлення фактів належності правовстановлюючих документів, яке виникає внаслідок того, що прізвище, ім’я, по батькові, місце і час народження особи, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.

            Трапляються випадки, коли громадяни не можуть використовувати правовстановлюючі документи, оскільки зазначені в них відомості про особу не відповідають записам у паспорті чи свідоцтві про народження або в інших документах. Це могло бути викликано, зокрема, різними варіантами перекладу з російської мови на українську мову прізвища, ім’я, по батькові або допущенні технічні помилки при зазначенні відомостей про особу тощо.

            Особа, в силу своєї необізнаності чи неуважності, спочатку не помічає невідповідності зазначенних відомостей про неї у документі, або при отриманні документа легковажно вважає це не суттєвим та не намагається своєчасно їх усунути. Проблеми починають виникають при необхідності оформлення майнових прав громадянина, документів для отримання пенсії та ін.  І саме тоді виникає  необхідність усунення перешкод для реалізації прав, які виникли у особи внаслідок помилки при зазначенні відомостей про неї.

            Так сталося і з клієнткою відділу “Нетішинське бюро правової допомоги”. Громадянка Н. звернулася до відділу  із заявою про надання вторинної правової допомоги щодо встановлення факту належності правовстановлюючого документу. Підставою для звернення за правовою допомого  громадянкою Н. було те, що при зверненні її до органу ПФУ прийняти документи для призначення пенсії, їй було відмовлено у зв'язку із тим, що у правовстановлюючих документах є розбіжності (записи у паспорті, свідоцтві про народження не відповідають записам у трудовій книжці).

            Наказом Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги було надано безоплатну правову допомогу громадянці Н. та доручено працівнику відділу “Нетішинське бюро правової допомоги” скласти відповідні документи процесуального характеру та представляти її інтереси у суді.

            Фахівцем було підготовлено заяву про встановлення факту належності правовстановлюючого документу та подано її до Нетішинського міського суду.

            Під час судового розгляду було встановлено, що громадянці  Н. дійсно було виписано трудову книжку , де її ім'я зазначено не у відповідності із її паспортом.  Суд дослідив надані представником матеріали, заслухав пояснення і дійшов висновку, що  дані розбіжності у написанні імені заявниці мають місце, ймовірно,  були допущені при перекладі імені з російської мови на українську. Це створює для особи труднощі при оформленні пенсії, у звя'зку з чим вона і була змушена звернутися до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючого документу.

            Оскільки, від встановлення даного факту залежало виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав  громадянки Н., суд вирішив вважати заяву такою, що підлягає задоволенню. Факт належності для громадянки Н. трудової книжки було встановлено.

            Рішення суду в апеляційному порядку не оскаржувалось.

 

             Варто порадити громадянам, що для запобігання витрат власного часу та коштів, пов’язаних з судовим розглядом, слід уважно перевіряти правильність написання відомостей про особу в документах і одразу вимагати їх виправлень. У разі ж виявлення помилок згодом, прикладати зусиль для їх усунення, аби запобігти негативних наслідків, які можуть виникнути у майбутньому.

 

 

            Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, нагадаємо, що вразливим категоріям громадян держава гарантує безоплатну вторинну правову допомогу.  Щоб отримати таку допомогу, необхідно звернутися до відділу “Нетішинське бюро правової допомоги”Шепетівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Адреса: м. Нетішин, вул.Шевченка, буд. 1, к.112, (1 поверх), тел. 9-04-05,

графік роботи: Пн.-Пт. з 09:00 до 18:00.

 

            Світлана Бащук,

 начальник відділу “Нетішинське бюро правової допомоги”.