Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Захист права дитини на належне утримання посилено

6 лютого в Україні набув чинності закон  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Цей закон вносить зміни в законодавство про стягнення аліментів, вдосконалює порядок примусового стягнення заборгованості, а також  передбачає санкції проти тих, хто не  сплатив аліменти. Такі зміни до законодавства дозволять зменшити заборгованість зі сплати аліментів, а також забезпечить належне утримання осіб, які отримують аліменти.

Для злісних боржників, які мають заборгованість зі сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за 6 місяців, запроваджено нові засоби примусового виконання рішень.  Зокрема,  встановлюється:

  • тимчасове обмеження таких осіб у праві виїзду за межі України,
  • тимчасове обмеження боржника у праві керування транспортними засобами,
  • тимчасове обмеження боржника у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю,
  • тимчасове обмеження боржника у праві полювання.

Окрім вище зазначених обмежень, передбачено новий вид адміністративного стягнення – суспільно-корисні роботи, які полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, оплатних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування. Державний виконавець, з набранням чинності закону, отримав право складати протокол і направляти його до суду для застосування до боржника адмінвідповідальності у вигляді суспільно-корисних робіт. Також новою є норма, за якою той з батьків, хто ухиляється від сплати аліментів, втрачає на цей період право на згоду іншого з батьків на виїзд дитини на короткий термін за кордон на навчання, лікування чи відпочинок. Інформацію про боржників по аліментах можна знайти за їх прізвищем та датою народження  у Єдиному реєстрі боржників. Відомості про боржників, включені до Єдиного реєстру боржників, є відкритими та розміщуються на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України.