Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Про заходи щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій у місті Нетішині

Р І Ш Е Н Н Я

 

24.10.2013                                                   Нетішин                                          № 376/2013

 

 

Про заходи щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій у місті Нетішині на епідемічний сезон 2013/2014 року

 

 

 

Відповідно до статті 40, частини 2 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", постанови першого заступника головного державного санітарного лікаря України Державної санітарно-епідеміологічної служби України від 16 вересня 2013 року № 20 "Про забезпечення заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій в епідсезон 2013-2014 років", Комплексного плану заходів по боротьбі та профілактиці грипу в Хмельницькій області на епідсезон 2013-2014 року, виконавчий комітет міської ради    в и р і ш и в:

 

1.Затвердити заходи щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій у місті Нетішині на епідемічний сезон 2013/2014 року, згідно з додатком.

2.Зобов’язати управління, відділи та інші структурні підрозділи виконавчого комітету міської ради, рекомендувати ДЗ "СМСЧ № 4", Славутському міськрайонному управлінню Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, установам, підприємствам, організаціям міста забезпечити виконання затверджених заходів та здійснювати щотижневе, а у разі ускладнення епідемічної ситуації, щоденне інформування виконавчого комітету міської ради про виконання заходів щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій.

3.Контроль за виконанням цього рішення покласти на т.в.о. заступника міського голови, начальника управління культури виконавчого комітету міської ради І.М.Михасика.

 

 

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                            М.М.Степаненко

 

 

 

Додаток

до рішення виконавчого

комітету міської ради

24.10.2013 № 376/2013

 

 

ЗАХОДИ

щодо профілактики грипу та гострих респіраторних інфекцій у місті Нетішині на епідемічний сезон 2013/2014 року

 

1.Заслухати звіти керівників Славутського міськрайонного управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області,  ДЗ "СМСЧ № 4", навчальних  закладів, підприємств, організацій незалежно від форм власності про вжиті заходи щодо підготовки до епідемічного сезону з грипу та ГРВІ 2013/2014 року.

Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, ДЗ "СМСЧ № 4", навчальні заклади, установи, організації міста

жовтень 2013 року

 

2.Провести комплекс заходів щодо забезпечення необхідних параметрів мікроклімату у приміщеннях згідно з санітарними нормами.

Виконавчий комітет міської ради, Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, ДЗ "СМСЧ № 4", навчальні заклади, установи, організації міста

жовтень 2013 року

 

3.Вжити заходів щодо профілактики та попередження ускладнень епідемічної ситуації з грипу, організації роботи у зимовий період із дотриманням необхідного температурного режиму, забезпеченням працюючих на відкритому повітрі приміщеннями для обігріву та прийому харчових продуктів.

Виконавчий комітет міської ради, Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, ДЗ "СМСЧ № 4", навчальні заклади, установи, організації міста, протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

4.Здійснювати планові та позапланові перевірки дотримання санітарно-протиепідемічного режиму та контролювати виконання обмежувальних заходів  у закладах охорони здоров’я, навчальних закладах, об’єктах торгівлі, у місцях масового скупчення людей.

Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області, протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

5.Розглянути можливість щодо виділення коштів на придбання вакцини для забезпечення проведення щеплень населення проти грипу у передепідемічний період.

Виконавчий комітет міської ради, ДЗ "СМСЧ №4"

листопад 2013 року

 

6.Закупити вакцини, рекомендовані ВООЗ та зареєстровані в Україні, для проведення щеплення населення міста.

Керівники аптечних закладів міста

жовтень-листопад 2013 року

 

7.Забезпечити організацію та проведення імунізації населення проти грипу, дотримання належних умов транспортування, зберігання та використання імунобіологічних препаратів.

ДЗ "СМСЧ №4"

передепідемічний період

 

8.Здійснювати нагляд за реєстрацією незвичних проявів після імунізації, при застосуванні імунобіологічних препаратів проти грипу та їх епідеміологічною ефективністю.

ДЗ "СМСЧ №4", Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області

передепідемічний період

 

9.Переглянути госпітальну базу, визначену для перепрофілювання на випадок епідемії грипу. Підготувати медичних працівників до роботи в епідемічний період.

ДЗ "СМСЧ №4"

передепідемічний період

 

10.Створити запас медикаментів для лікування хворих на грип та гострі респіраторні інфекції, а також запас діагностичних препаратів, засобів індивідуального захисту, деззасобів.

ДЗ "СМСЧ №4", аптечні заклади міста

передепідемічний період

 

11.Розробити змінні графіки роботи медичного персоналу ДЗ "СМСЧ №4" у період підвищення захворюваності.

ДЗ "СМСЧ №4", протягом всього періоду підвищення

захворюваності

 

12.Ввести спеціальний протиепідемічний режим у лікувально-профілактичних закладах, у першу чергу  у пологових та дитячих стаціонарах.

ДЗ "СМСЧ №4"

протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

13.Забезпечувати негайну ізоляцію хворих на грип та ГРВІ у навчальних закладах міста. Своєчасно госпіталізувати хворих  з важкими перебігами хвороби та надавати їм цілодобово кваліфіковану медичну допомогу .

ДЗ "СМСЧ №4"

протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

14.Забезпечувати термінове подання інформації у Департамент охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації та Головне управління Держсанепідемслужби про летальні випадки від грипу та ГРВІ, спалахи грипу та ГРВІ. Надавати щотижневу (у разі ускладнення епідемічної ситуації щоденну)  інформацію про стан захворюваності населення на грип та ГРВІ, стан вакцинації населення проти грипу.

ДЗ "СМСЧ №4", Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області

від 40 тижня 2013 року до 20  тижня 2014 року

 

15.Забезпечувати забір матеріалу від хворих на грип та ГРВІ, у першу чергу в організованих колективах, від осіб із тяжкою клінічною картиною; доставку матеріалу у вірусологічну лабораторію ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр Держсанепідемслужби України" для проведення вірусологічних досліджень.

ДЗ "СМСЧ №4"

протягом всього періоду підвищення захворюваності.

 

16.Обмежувати масові заходи у навчальних закладах міста.

Управління культури, відділ освіти виконавчого комітету міської ради, СК "Енергетик", Нетішинська КДЮСШ ППО ХАЕС, Нетішинський професійний ліцей

протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

17.Запроваджувати, у разі ускладнення епідемічної ситуації з грипу та ГРВІ, посилений протиепідемічний режим в установах, організаціях, закладах охорони здоров’я, у місцях масового перебування людей, навчальних закладах, закладах освіти і культури, на підприємствах.

Виконавчий комітет міської ради

при ускладненні  епідемічної ситуації

 

18.Проводити санітарно-просвітницьку та роз’яснювальну роботу серед населення щодо заходів профілактики грипу та ГРВІ.

ДЗ "СМСЧ №4", Славутське міськрайонне управління Головного управління Держсанепідслужби у Хмельницькій області

передепідемічний період, протягом всього періоду підвищення захворюваності

 

 

Секретар міської ради                                                                            М.М.Степаненко