Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Про хід виконання рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 21 червня 2012 року № 176

Р І Ш Е Н Н Я

 

20.12.2012                           м.Нетішин                            № 452

 

Про хід виконання рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради від  21 червня 2012 року № 176 "Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області щодо наповнення бюджету Фонду та погашення заборгованості"

 

 

Відповідно до статті 40, частини 2 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", законів України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", розпорядження голови обласної державної адміністрації від 25 жовтня 2012 року № 298/2012-р "Про хід виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 26 квітня 2012 року                 № 96/2012-р "Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України в області щодо наповнення бюджету та погашення заборгованості", з метою забезпечення реалізації соціальних ініціатив Президента України, підвищення ефективності  реалізації державної політики у сфері пенсійного забезпечення, виконавчий комітет міської ради   в и р і ш и в:

 

1.Інформацію управління Пенсійного фонду України  в м.Нетішині взяти до відома  (додається).

2.Зазначити, що, незважаючи на вжиті заходи щодо збільшення рівня соціального страхування жителів міста, наповнення бюджету Пенсійного фонду України, постійне зростання потреби в коштах на фінансування пенсійних виплат зумовлює напружений режим виконання його дохідної частини.

3.Виконавчому комітету Нетішинської міської ради забезпечити, у межах  наданих чинним законодавством повноважень, жорсткий контроль за своєчасністю розрахунків з бюджетом Пенсійного фонду України комунальних підприємств, установ і організацій, що фінансуються з бюджету міста, передбачивши при формуванні бюджету міста на 2013 рік необхідні видатки для цих цілей.

4.Управлінню праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нетішинської міської ради:

4.1.вжити, у межах компетенції, заходів щодо покращення основних чинників, що забезпечують  своєчасну та повну виплату заробітної плати;

-  2  -

 

4.2.забезпечити ефективну діяльність тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із сплати заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України, взявши на контроль своєчасне і належне виконання прийнятих рішень.

4.3.здійснювати періодичне заслуховування інформацій керівників підприємств-боржників про стан і перспективи ліквідації існуючої перед бюджетом Пенсійного фонду  України  заборгованості та визначити конкретні заходи і строки її погашення.

5.Рекомендувати:

5.1.управлінню Пенсійного фонду України в місті Нетішині:

5.1.1.забезпечити реалізацію спільних заходів з виконавчим комітетом Нетішинської міської ради, державною виконавчою службою та правоохоронними органами з метою стовідсоткового виконання доведених управлінню Пенсійного фонду України в місті Нетішині планових та додаткових завдань із надходження коштів до бюджету Фонду;

5.1.2.продовжити інформування громадськості з питань особливостей системи загальнообов’язкового державного соціального страхування, про боржників до Пенсійного фонду України, у тому числі фізичних осіб-підприємців, що обрали спрощену систему оподаткування;

5.1.3.вжити у встановленому порядку заходи щодо ініціювання розгляду питання про припинення трудових відносин з керівниками підприємств-боржників, які не забезпечують своєчасної та повної сплати поточних платежів до бюджету Фонду;

5.2.відділу державної виконавчої служби Нетішинського міського управління юстиції вжити, у межах компетенції, вичерпних заходів, визначених Законом України "Про виконавче провадження" щодо погашення боргів до бюджету Пенсійного фонду України за виконавчими документами та активізувати стягнення заборгованості, необтяженої мораторієм на примусову реалізацію майна.

6.Відділам, управлінням виконавчого комітету міської ради та іншим виконавцям забезпечити виконання цього рішення, про що інформувати управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Нетішинської міської ради щомісяця, не пізніше 10 числа, наступного за звітним.

7.Визнати таким, що втратило чинність, рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 21 червня 2012 року № 176 "Про посилення взаємодії органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області щодо наповнення бюджету Фонду та погашення заборгованості".

8.Контроль за виконанням цього рішення  покласти на секретаря міської ради Степаненка М.М.

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                              М.М.Степаненко

Додаток

до рішення виконавчого

комітету міської ради

20.12.2012 № 452

 

Інформація про хід виконання

рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради 

від 21 червня 2012 року № 176 "Про посилення взаємодії органів виконавчої влади,

органів місцевого самоврядування, Пенсійного фонду України  в місті Нетішині Хмельницької області щодо наповнення бюджету Фонду та погашення заборгованості"

 

За результатами роботи управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині спільно з виконавчим комітетом Нетішинської міської ради за 10 місяців 2012 року досягнуто позитивних тенденцій. Своєчасно та у повному обсязі профінансовано  116187,7 тисяч гривень на виплату пенсій, забезпечено на рівні 120,7 відсотка динаміку зростання надходжень до бюджету Пенсійного фонду України  та виконання планових показників на  94,9 відсотка.

Повнота наповнення бюджету Пенсійного фонду України залежить від рівня оплати праці найманих працівників, ефективності проведених заходів з детінізації заробітної плати та легалізації трудових відносин. За даними управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області 232 або 2,2 відсотка працівників отримують заробітну плату менше законодавчо встановленого мінімального розміру.

Підвищення рівня заробітної плати на основі зростання обсягів виробництва, його ефективності та продуктивності праці, а відтак покращення добробуту     населення – це одне з важливіших напрямів діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

За 10 місяців 2012 року до бюджету  управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині надійшло 196199,6 тисяч гривень власних коштів. Забезпеченість власними коштами для фінансування пенсійних виплат збільшилася у порівнянні з відповідним періодом минулого року на  9  відсотків і становить  168,9 відсотка.

Нарахований фонд оплати праці у січні-вересні 2012 року становив                460235,4 тисяч гривень, що на  87197,2 тисяч  гривень або на  23,4 відсотка більше відповідного  періоду минулого року .

Управлінням  Пенсійного фонду України  в місті Нетішині залучено до сплати єдиного внеску 10 неоформлених найманих працівників у фізичних осіб-підприємців, з якими не були оформлені трудові відносини.

Управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині забезпечує адміністрування єдиного внеску. Протягом  2012 року страхувальниками сплачено 204163,4 тисяч гривень єдиного внеску, з якого 177782,3 тисяч гривень                            (87,1 відсотка) - частина єдиного внеску на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, 10454,9 тисяч гривень (5,1 відсотків) – на загальнообов’язкове соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, 11481,7 тисяч гривень (5,6 відсотка) - частина єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, 4444,5 тисяч гривень (2,1 відсотка) - на загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві.

-  2  -

 

Відповідно до граничних термінів, зобов’язання зі сплати єдиного внеску забезпечено на   99,9 відсотка.

Станом на 1 листопада 2012 року загальний борг становить 617,7 тисяч гривень, у тому числі борг із сплати  внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування -309,8 тисяч гривень (50,1 відсотка), борг із сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування -307,9 тисяч гривень                      (49,9 відсотка). У порівнянні до початку року загальна заборгованість не змінилася.

Аналіз заборгованості у розрізі основних галузей виробництва свідчить, що  298,5 тисяч гривень або 48,3 відсотка у загальній сумі боргу займають фізичні особи-підприємці.

Станом на 1 листопада 2012 року борг підприємств, щодо яких порушено справу про банкрутство, та тих, які визнано банкрутами, становить 227,1 тисяч гривень або 36,8 відсотка.

За порушення платіжної дисципліни платниками єдиного внеску протягом цього року  32 посадові особи притягнуто до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу на загальну суму   54,1  тисяч  гривень.

Управлінням  Пенсійного фонду України в місті Нетішині до суду заявлено        127 позовів про стягнення  заборгованості з платежів на загальну суму 670,2 тисяч гривень. Задоволено 110 позовів та винесено рішення про стягнення                               453,0 тисяч гривень. Загальна сума надходжень від позовної роботи становить              733,3 тисяч гривень. На виконанні у відділі державної  виконавчої служби перебуває 418 виконавчих документів на суму 1084 тисяч гривень.

На 1 листопада 2012 року 96 фізичних осіб-підприємців, які перебувають на спрощеній системі оподаткування,  не розрахувалися з Пенсійними фондом зі сплати страхових внесків за 2010 рік на суму 101,6 тисяч  гривень та 107 фізичних осіб-підприємців зі сплати єдиного внеску за 2011 рік на суму 261,8 тисяч  гривень. На виконанні у відділі державної виконавчої служби Нетішинського міського управління юстиції  перебуває 190 виконавчих документів на суму 328,6 тисяч гривень. З початку 2012 року від примусового стягнення у рахунок погашення заборгованості надійшло 342,1 тисяч гривень.

Протягом 2012 року підготовлені матеріали на засідання комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат щодо 21 керівника, якими допущено зростання недоїмки, з них 6 заслухано з метою вжиття заходів, спрямованих на погашення боргів. Направлений 1 матеріал на розірвання контракту (трудових відносин) з керівником підприємства-боржника. У наслідок проведених заходів 21 підприємство повністю та 6 підприємств частково погасили заборгованість зі сплати страхових та єдиного внесків на загальну суму 388,1 тис. гривень.

Усіма формами інформаційно-роз’яснювальної роботи у цьому році охоплено 24 тис. 331 різну категорію громадян, що становить  66 відсотків  до загальної кількості населення міста.

Зокрема, проведено 72 зустрічі з трудовими колективами підприємств, організацій, громадськими профспілковими організаціями міста, міською радою ветеранів міста та жителями міста за місцем проживання, якими охоплено 2 тис.            624 особи.

 

-  3  -

 

Для роботодавців та фізичних осіб-підприємців міста з метою їх більшої інформованості щодо порядку та умов сплати єдиного внеску проведено                                  10  навчально-роз’яснювальних семінарів.

Організовано "пряму" телефонну  лінію, на яку звернулися  за роз’ясненням   10 громадян, ще  342 громадянина одержали консультацію через постійно діючу "гарячу" телефонну лінію управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині.

Окрім того, управлінням  Пенсійного фонду України в місті Нетішині залучено до роз’яснення основ пенсійного законодавства безробітних громадян, учнів Нетішинського професійного ліцею, проведено одну лекцію для учнів згаданого професійного ліцею, прочитано 8 лекції для безробітних громадян. Проведено 10 днів відкритих дверей .

У січні-жовтні 2012 року  висвітлено на сторінках друкованих видань міста            24 статті щодо роз’яснення пенсійного законодавства. Транслювалось                                  42 інформаційних повідомлення та виступа на телебаченні. Виготовлено та розповсюджено на підприємствах, організаціях, установах, серед населення міста 10 видів  буклетів, 10 - листівок.

 

 

 

 

 

 

 

 

Секретар міської ради                                                                  М.М.Степаненко

 

Начальник управління                                                                   Н.С.Новак