Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Розпорядження, перелік питань служба у справах дітей

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

19.11.2015                                                   Нетішин                                          №263/2015-рк

 

 

 

Про перелік питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень у відділі з питань профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей служби у справах дітей виконавчого комітету Нетішинської міської ради

 

 

 

            Відповідно до пункту 20 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пункту 1.7 Порядку проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад у відділах, управліннях та інших структурних підрозділах виконавчого комітету міської ради, затвердженого розпорядженням міського голови від 10 вересня 2015 року № 106/2015-р:

 

 

Затвердити перелік питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень спеціаліста 1 категорії відділу з питань профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей служби у справах дітей виконавчого комітету Нетішинської міської ради згідно з додатком.

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                  О.О.Супрунюк

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

до розпорядження

міського голови

19.11.2015 № 263/2015-рк

 

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ

на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки

функціональних повноважень спеціаліста 1 категорії відділу з питань профілактики правопорушень, бездоглядності та соціального захисту дітей служби у справах дітей виконавчого комітету Нетішинської міської ради

 

1.Органи і служби у справах дітей та спеціальні установи, які здійснюють соціальний захист і профілактику правопорушень серед дітей (стаття 1 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей").

2.Основні принципи діяльності органів і служб у справах дітей та спеціальні установи для дітей (стаття 2 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей").

3.Профілактика правопорушень серед дітей (стаття 3 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей").

4.Які справи щодо дітей розглядають суди (стаття 6 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей").

5.Контроль і нагляд за діяльністю органів і служб у справах дітей та спеціальних установ для дітей (статті 15, 16, 17 Закону України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей").

6.Яка дитина вважається малолітньою, а яка неповнолітньою (стаття 6 Сімейного кодексу України).

7.Загальні засади регулювання сімейних відносин (стаття 7 Сімейного кодексу України).

8.Участь органу опіки та піклування у захисті сімейних прав та інтересів (стаття 19 Сімейного кодексу України).

9.Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини (стаття 150 Сімейного кодексу України).

10.Вирішення спору між батьками щодо участі у вихованні та утриманні дитини (статті 158, 159 Сімейного кодексу України).

11.Підстави позбавлення батьківських прав (стаття 164 Сімейного кодексу України).

12.Правові наслідки позбавлення батьківських прав (стаття 166 Сімейного кодексу України).

13.Поновлення батьківських прав (стаття 169 Сімейного кодексу України).

14.Соціальний захист дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах (пункти 31-33  Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 24 вересня 2008 року № 866).

15.Дії органу опіки та піклування щодо негайного відібрання дитини у батьків або осіб, які їх замінюють (пункт 8 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 року № 866).

16.Хто приймає рішення про надання статусу дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування (пункт 22 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 24 вересня 2008 року № 866).

17.Дитина, яка залишилася без батьківського піклування, куди тимчасово може бути влаштована (пункт 29 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України  від 24 вересня 2008 року № 866).

18.Хто здійснює нагляд за умовами проживання, виховання усиновлених дітей, які проживають на території України (пункт 103 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року                       № 905).

19.Облік громадян, які бажають усиновити дитину, які потрібно для цього документи (пункти 21, 22 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905).

20.Права та обов’язки кандидатів в усиновлювачі (пункти 80, 81 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від                       08 жовтня 2008 року № 905).

21.У зв’язку з чим може бути відмовлено у наданні згоди на усиновлення дитини кандидатам в усиновлювачі (пункт 78 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня 2008 року № 905).

22.Зобов’язання кандидатів в усиновлювачі (пункт 82 Порядку провадження діяльності з усиновлення та здійснення нагляду за дотриманням прав усиновлених дітей, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 жовтня                  2008 року № 905).

23.Форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (стаття 1 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування").

24.Засади державної політики щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (стаття 3 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування").

25.Функції служби у справах дітей щодо опіки та піклування над дітьми-сиротами та дітьми, позбавлених батьківського піклування (стаття 12 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування").

26.Права та обов’язки батьків-вихователів (стаття 31 Закону України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування").

27.Які завдання покладені на службу у справах дітей (пункти 3, 4 Типового Положення  про  службу  у справах дітей районної, районної у м. Києві та Севастополі

державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 року № 1068).

28.Права служби у справах дітей (пункт 5 Типового Положення про службу у справах дітей районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 року №1068).

29.Функції щодо проведення процедури влаштування дітей до сімейних форм виховання (пункт 10 Типового Положення про службу у справах дітей районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 року № 1068).

30.Створення дорадчого органу при службі у справах дітей (пункти 11, 12 Типового Положення про службу у справах дітей районної, районної у м. Києві та Севастополі державної адміністрації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2007 року № 1068).

 

 

 

 

 

 

 

 

Керуючий справами

виконавчого комітету

Нетішинської міської ради                                                                                В.Я.Пашинська