Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Звіт про базове відстеження - розміщення обєктів торгівлі, сфери обслуговування

Звіт

про базове відстеження результативності регуляторного акта - проекту рішення Нетішинської міської ради «Про розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою м.Нетішина»

           

1.Вид та назва регуляторного акта

проект рішення Нетішинської міської ради «Про розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою м.Нетішина»

 

2.Виконавець заходів з відстеження

            Управління економіки виконавчого комітету міської ради

 

            3.Цілі прийняття регуляторного акта

проект рішення Нетішинскьої міської ради «Про розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою м.Нетішина» розроблено з ціллю:

- встановлення прозорого механізму розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою, у тому числі під час проведення ярмарок, інших масових заходів;

- деталізації всіх процедур отримання погодження на розміщення об’єктів на об’єктах благоустрою; 

- скорочення витрат часу фізичних осіб - підприємців та юридичних осіб під час погодження розміщення об’єктів; 

- забезпечення сприятливих умов для відпочинку мешканцям міста.

 

4.Строк виконання заходів з відстеження

            від 20.04.2015 року до 30.04.2015 року

 

            5.Тип відстеження

            Базове

 

            6.Метод одержання результатів відстеження

            Для проведення базового відстеження використовувався статистичний метод

            7.Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, а також способи одержання даних

            Відстеження результативності регуляторного акта здійснено на основі динаміки звернень суб’єктів господарювання  для отримання документа про розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, у тому числі тимчасових пересувних споруд, кількість проведених ярмарок, фестивалів.

 

8.Кількісні та якісні значення показників результативності

Показники результативності

2014 рік

січень-квітень 2015 року

Кількість звернень для отримання документа про здійснення одноразової торгівлі

18

5

Кількість звернень для розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг

10

4

Кількість проведених ярмарок, фестивалів, інших масових заходів

5

2

 

9.Оцінка результатів реалізації регуляторного акта та ступеня досягнення визначених цілей

Як показує аналіз кількості звернень суб’єктів господарювання щодо здійснення одноразової торгівлі, розміщення сезонних об’єктів сфери послуг, відпочинку та розваг, то постає необхідність врегулювання питання щодо розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, у тому числі пересувних тимчасових споруд.

Пунктом 5 частини першої статті 16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачено заборону самовільного встановлення на об’єктах благоустрою торговельних лотків, павільйонів, кіосків, тощо. Що дає підставу вважати це нормою, якою встановлюється можливість затвердження порядку розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою міста Нетішина.

Оскільки на сьогодні існує ряд неузгодженостей щодо розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку і розваг, у тому числі тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності під проведення ярмарків, масових заходів, на території пляжів, скверів, інших місцях масового відпочинку постає необхідність затвердження чіткого порядку з визначенням переліку документів, часових термінів отримання погодження, тощо.

Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства 21 жовтня 2011 року N 244 затверджено Порядок розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності. Зазначеним наказом розміщення тимчасових споруд під час проведення ярмарок,  державних та місцевих святкових, урочистих масових заходів на строк проведення таких заходів здійснюється у порядку, встановленому органами місцевого самоврядування.

Правилами благоустрою на території міста Нетішина, передбачено утримання тимчасових об’єктів обслуговування і малих архітектурних форм, місця для організації ярмарків та майданчиків сезонної торгівлі, ринків. Проте, не визначений порядок розміщення, необхідний перелік документів, зразок погодження розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг, для яких не вимагається отримання паспорта прив’язки.

Прийняття регуляторного акта дозволить вирішити питання послідовного розміщення об’єктів торгівлі, сфери послуг, відпочинку та розваг на об’єктах благоустрою міста.

Ступінь досягнення визначених цілей можливо буде відстежити під час проведення повторного та періодичних відстежень.

 

Начальник управління економіки

виконавчого комітету міської ради                                                     Н.Заріцька

30.04.2015