Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

ПОВІДОМЛЕННЯ про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВА ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ АЕС»

06 травня 2021

(дата офіційного опублікування в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, не зазначається суб’єктом господарювання)

________________ 2021567812_______________ (реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності (автоматично генерується програмними засобами ведення Єдиного реєстру з оцінки впливу на довкілля, для паперової версії зазначається суб’єктом господарювання)

ПОВІДОМЛЕННЯ

про плановану діяльність, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
ПУБЛІЧНЕ АКЦІОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «УПРАВЛІННЯ БУДІВНИЦТВА
ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ АЕС» (код ЄДРПОУ
21339688)

інформує про намір провадити плановану діяльність та оцінку її впливу на довкілля.

  1. Інформація про суб’єкта господарювання:

Місцезнаходження юридичної особи: 30100, Хмельницька обл., місто Нетішин, вул. Ринкова, будинок 5 тел., 067-382-87-80, 067-599-07-67 e-mail: ubxaes@ukr.net

  1. Планована діяльність, ЇЇ характеристика, технічні альтернативи.

Планована діяльність, її характеристика.

Планована діяльність полягає у видобуванні пісків придатних для дорожнього будівництва, родовища Старниця-ІІ, Західна ділянка.

ПАТ «УБ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ АЕС» розроблятиме Західну ділянку родовища Стариця-2 пісків відкритим способом (кар’єром), яке розташоване у Шепетівському районі Хмельницької області.

Балансові запаси в контурі розробки складають 2194,3 тис м3.

Середня глибина залягання пісків ділянки Західна родовища Стариця-2 в середньому складає 1,00 м. Середня потужність корисної копалини (пісків) - 10,27 м. Корисна копалина обводнена.

Технічна альтернатива 1

Розробка Західної ділянки родовища Стариця-2 здійснюватиметься за комбінованою системою розробки:

Зняття родючого шару ґрунту здійснюватиметься бульдозером на базі трактора Т-130 або Т-180 в бурти з подальшим завантаженням екскаватором ЕО 4321Б в автосамоскиди КрАЗ-256 або МАЗ та переміщення його в тимчасовий відвал зберігання або безпосередньо на ділянки рекультивації;

Розробка розкривних порід потужністю менше 0,5 м здійснюватиметься бульдозером на базі трактора Т-130 або Т-180 в бурти з подальшим завантаженням екскаватором ЕО 4321Б в автосамоскиди КрАЗ-256 або МАЗ та переміщення їх в тимчасовий відвал зберігання або безпосередньо на ділянки рекультивації;

Розробка розкривних порід потужністю більше 0,5 м здійснюватиметься екскаватором ЕО 4321Б з завантаженням в автосамоскиди КрАЗ-256 або МАЗ та переміщення їх в тимчасовий відвал зберігання або безпосередньо на ділянки рекультивації;

Розробка обводнених пісків виконуватиметься гідромеханізованим способом з допомогою плавучого земснаряду БК-2000/63 та гідронасосу ГРУ-2000/63 з проміжним складуванням розроблених пісків в чаші відпрацьованої ділянки кар’єру Стариця-2 та наступною розробкою другим плавучим земснарядом БК-2000/63 та подачею пісків в карти намиву напірним гідротранспортом по плавучому та сухопутному пульпопроводах;

Розробка пісків на картах намиву здійснюється екскаватором ЕО 4321Б з навантаженням в залізничні вагони або автотранспорт споживачів.

Технічна альтернатива 2.

Розробка обводнених пісків виконуватиметься гідромеханізованим способом за допомогою гідропісконавантажувача ГПН-5.

Розробка пісків на картах намиву здійснюється фронтальним навантажувачем Л-34 Stalowa Wola з навантаженням в залізничні вагони або автотранспорт споживачів.

  1. Місце провадження планованої діяльності, територіальні альтернативи:

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 1

В адміністративному відношенні родовище Старниця-ІІ, Західна ділянка знаходиться в Шепетівському районі Хмельницької області, в 1,0 км на південний захід від м. Нетішин. Район промислово-сільськогосподарський.

Найближча до родовища залізнична станція - Кривин знаходиться за 6,0 км на північ від родовища.

Головними видами транспорту в районі є залізничний і автомобільний. Через район проходить залізниця Київ-Здолбунів-Ковель і автомагістраль Хмельницький-Рівне. Район має доволі розвинуту мережу місцевих автодоріг.

Ділянка знаходиться між промисловим майданчиком Хмельницької АЕС та руслом р. Горинь на неорних (пасовище) землях запасу Нетішинської міської ради. Земельна ділянка вільна від забудови.

Територія земельної ділянки не відноситься до земель природоохоронного, оздоровчого і рекреаційного призначення.

В межах ділянки відсутні враховані пам'ятки історії і культури, археологічні об'єкти.

Місце провадження планованої діяльності: територіальна альтернатива 2 Територіальна альтернатива не розглядалась, оскільки кар’єр розміщується в межах спеціального дозволу на користування надрами.

  1. Соціально-економічний вплив планованої діяльності:

Вплив на соціальне середовище носить позитивний аспект. Найбільш важливим із соціально-економічних факторів є можливість поповнення місцевого бюджету (в т.ч. сплати рентної плати за користування надрами) і поліпшення загальної соціально- економічної ситуації в районі, забезпеченні сировиною галузь будівництва, зайнятості місцевого населення та працівників. В цілому, вплив планованої діяльності об’єкта на соціальне-економічне середовище можна оцінити як допустимий.

  1. Загальні технічні характеристики, у тому числі параметри планованої діяльності (потужність, довжина, площа, обсяг виробництва тощо):

За результатами геологорозвідувальних робіт ПАТ «УБ Хмельницької АЕС» отримало спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами №5300 від 13.01.2011р. на експлуатацію родовища будівельних пісків «Стариця II Західна ділянка».

04.09.2017р. за №79 Управлінням Держпраці у Хмельницькій області зареєстровано гірничий відвід за №80, наданий Хмельницькою обласною радою 22.10.2014р., для промислової розробки родовища пісків Стариця-ІІ Західна ділянка.

Межі гірничого відводу визначені контуром підрахунку запасів будівельних пісків, проектними межами кар’єрного поля.

Проектний контур кар’єрного поля та гірничого відводу прийнято по верхній бровці розкривного уступу.

Для розробки будівельних пісків гірничий відвід включає затверджені ДКЗ запаси категорії А+В.

 

Розробка родовища прийнята в контурі затверджених запасів по площі і на глибину. В цілому площа кар’єру по верху на кінець розробки складає 26,4 га.

Балансові запаси піску ділянка Західна родовища Стариця-2, придатного для дорожнього будівництва відповідно до вимог ДСТУ Б В.2.7.-32-95 «Пісок щільний природний для будівельних виробів, конструкцій і робіт. Технічні умови», в кількості 2194 тис м3, у т. ч. за категоріями: А - 318 тис м3,В - 1876 тис м3.

Річна продуктивність кар'єра по товарному будівельному піску складає 93,457 тис м3; з видобутку будівельного піску складає 100,0 тис м3; по розкриву - 5,18 тис м3.

Тривалість експлуатації кар’єру - 20,5 років.

Корисна копалина родовища представлена верхньочетвертинними алювіальними кварцовими пісками різнозернистими, в основному дрібно-середньозернистими, сірого, жовто-сірого і темно-сірого забарвлення. Піски чисті, в окремих місцях з невеликими домішками гравійного матеріалу (до 5%), середньою потужністю 10,1м.

За складністю гідрогеологічних умов ділянка Західна родовища Стариця-2 віднесено до ділянок простої геологічної будови (1 група) відповідно до Класифікації запасів і ресурсів корисних копалин державного фонду надр.

Після повної відробки пісків утворюється котловино подібна виїмка на площі 26,4 га глибиною до 14,2 м, яка підлягає технічній і біологічній рекультивації.

Передбачається облаштування водойми з відсипкою по периметру кар’єру призми до відміток денної поверхні з розкривних порід шириною поверху 20 м.

  1. Екологічні та інші обмеження планованої діяльності за альтернативами:

Щодо технічної альтернативи 1

Дотримання екологічних, санітарно-гігієнічних, протипожежних, містобудівних та територіальних обмежень згідно діючих нормативних документів:

  • по забрудненню атмосферного повітря - значення гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі;
  • по утворенню відходів: мінімізація утворення, облік та утилізація згідно чинного законодавства України;
  • по ґрунту, поверхневих та підземних водах: значення гранично допустимих концентрацій (ГДК) забруднюючих речовин, відсутність інтенсивного прямого впливу, виключення забруднення поверхневих вод;
  • по акустичному впливу: в межах допустимих рівнів шумового навантаження;
  • дотримання меж землевідведення;
  • дотримання меж санітари о-захисних зон;
  • дотримання правил пожежної безпеки.

Щодо технічної альтернативи 2

Аналогічні технічній альтернативі 1.

Щодо територіальної альтернативи 1.

  • дотримання нормативного розміру санітарно-захисної зони;
  • санітарно-гігієнічні обмеження - допустимі рівні звуку (дБА). Щодо територіальної альтернативи 2.

Територіальна альтернатива не розглядалась.

  1. Необхідна еколого-інженерна підготовка і захист території за альтернативами: Щодо технічної альтернативи 1
  • охорона родовищ корисних копалин від затоплення, обводнення, пожеж та інших факторів, що впливають на якість корисних копалин і промислову цінність родовищ або ускладнюють їх розробку;
  • дотримання технологій, передбачених проектом при розробці кар'єру;
  • вжиття заходів для запобігання пилоутворення в літній період року;
  • складування знятого родючого шару ґрунту і розкривних порід для використання при відновленні порушених гірничими роботами земель;
 
  • вжиття заходів, направлених на запобігання аваріям, обмеження і ліквідація їх наслідків та захист людей і довкілля від їх впливу;
  • дотримання встановлених меж СЗЗ.

Щодо технічної альтернативи 2

Аналогічні технічній альтернативі 1.

Щодо територіальної альтернативи 1.

До майданчика планованої діяльності запроектовані під’їзні дороги, передбачено благоустрій та облаштування території.

Додаткового еколого-інженерного захисту не потрібно.

Щодо територіальної альтернативи 2.

Територіальна альтернатива не розглядалась.

  1. Сфера, джерела та види можливого впливу на довкілля:

Щодо технічної альтернативи 1

Сфера, джерела та види можливого впливу планованої діяльності на довкілля розглядатиметься для наступних компонентів:

  • клімат і мікроклімат;
  • повітряне середовище;
  • водне середовище;
  • геологічне середовище;
  • земельні ресурси;
  • рослинний та тваринний світ.

Щодо технічної альтернативи 2

Аналогічні технічній альтернативі 1.

Щодо територіальної альтернативи 1.

Дотримання зон санітарної охорони та рівня шуму на межі житлової забудови. Щодо територіальної альтернативи 2.

Територіальна альтернатива не розглядалась.

  1. Належність планованої діяльності до першої чи другої категорії видів діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля (зазначити відповідний пункт і частину статті 3 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля»):

Перша категорія видів планованої діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля та підлягають оцінці впливу на довкілля, пунктом 15 частини 2 статті З (кар’єри та видобування корисних копалин відкритим способом, їх перероблення чи зберігання на місці на площі понад 25 га) Закону України «Про оцінку впливу на довкілля».

  1. Наявність підстав для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля (в тому числі наявність значного негативного транскордонного впливу на довкілля та перелік держав, довкілля яких може зазнати значного негативного транскордонного впливу (зачеплених держав):

Підстави для здійснення оцінки транскордонного впливу на довкілля відсутні.

  1. Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля:

Планований обсяг досліджень та рівень деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з ОВД, буде виконаний у відповідності із п.2 ст.6 Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» 2059-VIII від 23 травня 2017 року.

  1. Процедура оцінки впливу на довкілля та можливості для участі в ній громадськості:

Планована суб’єктом господарювання діяльність підлягає оцінці впливу на довкілля відповідно до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля». Оцінка впливу на довкілля - це процедура, що передбачає:

підготовку суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля; проведення громадського обговорення планованої діяльності;

аналіз уповноваженим органом звіту з оцінки впливу на довкілля, будь-якої додаткової інформації, яку надає суб’єкт господарювання, а також інформації, отриманої від громадськості під час громадського обговорення, під час здійснення процедури оцінки транскордонного впливу, іншої інформації;

надання уповноваженим органом мотивованого висновку з оцінки впливу на довкілля, що враховує результати аналізу, передбаченого абзацом п’ятим цього пункту;

врахування висновку з оцінки впливу на довкілля у рішенні про провадження планованої діяльності, зазначеного у пункті 14 цього повідомлення.

У висновку з оцінки впливу на довкілля уповноважений орган, виходячи з оцінки впливу на довкілля планованої діяльності, визначає допустимість чи обґрунтовує недопустимість провадження планованої діяльності та визначає екологічні умови ЇЇ провадження.

Забороняється розпочинати провадження планованої діяльності без оцінки впливу на довкілля та отримання рішення про провадження планованої діяльності.

Процедура оцінки впливу на довкілля передбачає право і можливості громадськості для участі у такій процедурі, зокрема на стадії обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, а також на стадії розгляду уповноваженим органом поданого суб’єктом господарювання звіту з оцінки впливу на довкілля.

На стадії громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля протягом щонайменше 25 робочих днів громадськості надається можливість надавати будь-які зауваження і пропозиції до звіту з оцінки впливу на довкілля та планованої діяльності, а також взяти участь у громадських слуханнях. Детальніше про процедуру громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля буде повідомлено в оголошенні про початок громадського обговорення.

Тимчасово, на період дії та в межах території карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби (COVID-19), спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, до повного його скасування та протягом ЗО днів з дня скасування карантину, громадські слухання не проводяться і не призначаються на дати, що припадають на цей період, про що зазначається в оголошенні про початок громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля.

  1. Громадське обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля:

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення цього повідомлення на офіційному веб-сайті уповноваженого органу громадськість має право надати уповноваженому органу, зазначеному у пункті 15 цього повідомлення, зауваження і пропозиції до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надаючи такі зауваження і пропозиції, вкажіть реєстраційний номер справи про оцінку впливу на довкілля планованої діяльності в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля (зазначений на першій сторінці цього повідомлення). Це значно спростить процес реєстрації та розгляду Ваших зауважень і пропозицій.

У разі отримання таких зауважень і пропозицій громадськості вони будуть розміщені в Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля та передані суб’єкту господарювання (протягом трьох робочих днів з дня їх отримання). Особи, що надають зауваження і пропозиції, своїм підписом засвідчують свою згоду на обробку їх персональних даних. Суб’єкт господарювання під час підготовки звіту з оцінки впливу на довкілля зобов’язаний врахувати повністю, врахувати частково або обґрунтовано відхилити зауваження і пропозиції громадськості, надані у процесі громадського обговорення обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля. Детальна інформація про це включається до звіту з оцінки впливу на довкілля.

  1. Рішення про провадження планованої діяльності:

Відповідно до законодавства рішенням про провадження даної планованої діяльності буде

Висновок з оцінки впливу на довкілля, у якому визначено допустимість провадження такої планової діяльності (ч.З ст. 11 Закону України «Про оцінку впливу на ___________ довкілля»)__________________________________________________________ (вид рішення відповідно до частини першої статті 1 /Закону України “Про оцінку впливу на довкілля ”) що видається

___________ Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України___________ (орган, до повноважень якого належить прийняття такого рішення)

  1. Усі зауваження і пропозиції громадськості до планованої діяльності, обсягу досліджень та рівня деталізації інформації, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля, необхідно надсилати до:

Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Департамент екологічної оцінки та контролю, 03035, м. Київ, вул. Митрополита Василя Липківського, 35, тел./факс. (044) 206-31-40, (044) 206-31-50, e-mail: OVD@mepr.gov.ua, контактна особа: Тіщенкова Марина Олегівна, директор Департаменту екологічної оцінки та контролю