Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ НА ВИВЕЗЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ

УКЛАДАННЯ ДОГОВОРУ НА ВИВЕЗЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ Є ОБОВ’ЯЗКОВИМ

http://olek-otg.com.ua/wp-content/uploads/2020/04/20191015-008.jpg

 

Відповідно до  Правил надання послуг з поводження з побутовими відходами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2008 року № 1070  послуги з поводження з побутовими відходами надаються суб’єктом господарювання, визначеним органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах в установленому законодавством порядку виконавцем послуг з вивезення побутових відходів.

Відповідно до положень статті 35-1 Закону України «Про відходи» власники або наймачі, користувачі, у тому числі орендарі, джерел утворення побутових відходів  укладають договори з виконавцем послуг з вивезення побутових відходів, здійснюють оплату послуг з поводження з побутовими відходами. До джерел утворення побутових відходів стаття 1 цього ж Закону відносить об’єкти, на яких утворюються побутові відходи (житлові будинки, підприємства, установи, організації та земельні ділянки).

Відповідно до положень статті 25 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» споживачі зобов’язані укласти договір про поводження з побутовими відходами з особою, визначеною у встановленому законодавством порядку.

Обов'язок укладання договорів на поводження з твердими побутовими відходам задекларований також у Типових правилах благоустрою території населеного пункту, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 27 листопада 2017 року № 310 та Правилах благоустрою на території міста Нетішин, затверджених рішенням  сорок першої сесії Нетішинської міської ради                             VII скликання від 04 травня  2018 року № 41/2590.

За результатами конкурсу з визначення  виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади, який відбувся 20 серпня 2020 року,  виконавцем таких послуг визначене  комунальне підприємство Нетішинської міської ради «Житлово-комунальне об’єднання». Відповідне рішення конкурсної комісії уведене в дію рішенням виконавчого комітету Нетішинської міської ради від 27 серпня 2020 року № 367/2020 «Про введення в дію рішення конкурсної комісії щодо визначення  переможця конкурсу на виконання послуг з вивезення побутових відходів на території Нетішинської міської об’єднаної територіальної громади».

Виконавчий комітет Нетішинської міської ради наголошує на необхідності неухильного дотримання вимог чинного законодавства та попереджує про настання  адміністративної відповідальності за не укладання договорів на поводження з побутовими відходами.

Згідно зі статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб’єктів підприємницької діяльності - від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Тобто, законною підставою для притягнення до адміністративної відповідальності є відсутність договору на вивезення побутових відходів у фізичної особи, юридичної особи, підприємця.