• Тобі, Нетішине:
  «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

До уваги громадських організацій!

Інститут економічних досліджень та політичних консультацій (ier.com.ua ) у рамках проекту “Діалог зі сприяння торгівлі”( tfd.ier.com.ua ), що фінансується ЄС, оголошує про третю хвилю конкурсу грантів “Адвокація заходів зі сприяння торгівлі та спрощення торговельних процедур”.

Мета конкурсу – покращення умов здійснення зовнішньоекономічної діяльності, зокрема шляхом удосконалення практики реалізації відповідних нормативно-правових актів та посилення прозорості діяльності органів влади, через забезпечення участі широкого кола громадських організацій в адвокації питань, пов’язаних зі сприянням та спрощенням процедур торгівлі.

Кваліфікаційні вимоги до учасників конкурсу

До участі в конкурсі запрошуються громадські організації, які мають:

 • статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше ніж 1 рік на дату завершення конкурсу;
 • спроможність впроваджувати грантові проекти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
 • досвід практичної роботи у сфері сприяння міжнародній торгівлі та спрощення відповідних процедур;
 • веб-сайт організації та/або сторінку у фейсбуці.

Конкурс не передбачає надання грантів політичним партіям, релігійним громадам, органам державної влади та пов’язаним із ними громадським організаціям.

Максимальний розмір гранту – 125 000 гривень.

Максимальна тривалість проектів – 6 місяців, але в будь-якому разі проект має завершитись до 31.10.2018 року.

Пріоритети конкурсу

Громадська оцінка роботи регіональних (обласних) митниць та підготовка відповідних рекомендацій і адвокації заходів, спрямованих на поліпшення роботи митних органів

Очікується, що переможець конкурсу проведе оцінку роботи принаймні однієї з регіональних (обласних) митниць[1] і визначить конкретні недоліки та успіхи у їхній роботі через проведення 20-30 глибинних інтерв’ю з експортерами/імпортерами та іншими зацікавленими сторонами області (регіону), що дозволить сформулювати чіткі рекомендації з покращення ситуації та здійснити успішну адвокаційну кампанію.

Від переможця конкурсу очікується здійснення таких основних заходів (не виключаючи інших):

 1. Розробка та затвердження опитувальника для проведення глибинних інтерв’ю (цей етап має відбуватись у тісній співпраці з ІЕД. Опитувальник для глибинних інтерв’ю має бути пов’язаний із загальнонаціональним опитуванням, яке проводиться ІЕД).
 2. Підготовка стенограми (транскрипту) інтерв’ю.
 3. Підготовка звіту за результатами опитування, у якому мають бути висвітлені конкретні недоліки та успіхи роботи місцевої митниці,[2] а також запропоновані конкретні шляхи покращення її функціонування.
 4. Підготовка позиційного документа, який пропонує (часткове) рішення однієї або декількох актуальних проблем, визначених у ході опитування, наприклад, функціонування “єдиного вікна”, оцінка стану впровадження та процесу реалізації попередніх рішень щодо класифікації, ступеня поінформованості суб’єктів ЗЕД щодо діяльності місцевої регіональної митниці та їхнього впливу на проведення реформ у цій сфері тощо.
 5. Обговорення відповідних висновків та рекомендацій у форматі круглих столів та/або зустрічей із представниками громадськості, бізнесу, фіскальних органів та органів місцевої влади; доопрацювання документа за результатами проведених обговорень.
 6. Передача відповідного позиційного документа до територіального органу та центрального апарату ДФС України, а також Міністерства фінансів України.
 7. Результатом проекту має стати врахування підготовлених висновків та рекомендацій відповідним органом влади, у т. ч. шляхом внесення запропонованих заходів до планів (дорожніх карт), створення спільних робочих груп, отримання відповідних листів-відповідей тощо.

Проектні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу tfd_grant@ier.kiev.ua

Останній термін подання проектів – 22.02.2018 р. – до 18.00.

Всі деталі та аплікаційні форми http://www.ier.com.ua/ua/Grants?pid=5843