Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

П'єте воду з нітратами? Досить!

13 тра 2019

Рясні опади  упродовж квітня-травня цього року наробили біди не лише тим, що затопили людям городи, підвали і будинки, вони змили увесь непотріб з полів і в такий спосіб підвищили рівень забруднення  ґрунтових вод нітратами.      Отже якість води у криницях і джерелах, звідки ми її  беремо, стала такою, що її не можна пити і готувати на ній їжу.

Така нітратна вода надзвичайно небезпечна для організму, особливо з перших місяців життя, адже може викликати так звану водно-нітратну метгемоглобінемію. Це таке отруєння, внаслідок якого розвивається кисневе голодування організму, що призводить до важких наслідків, і навіть смерті. Тому заборонено використовувати воду з криниць, у яких вміст нітратів перевищує нормативний показник — це 50 міліграмів на 1 літр води. Особливо це стосується дітей і вагітних жінок.

До слова, забруднена нітратами навіть у смертельних дозах вода — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Але її можна використовувати виключно для прибирання приміщень, прання білизни тощо.   До того ж, кип'ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а навпаки, збільшує її токсичність  удвічі. Отже, будьте уважними до свого здоров'я та здоров'я своїх дітей,  не полінуйтеся та зробіть  лабораторні дослідження води з колодязів.     

Нетішинський міськрайонний відділ ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» проводить лабораторні дослідження питної води (водопровідної,  з колодязів та воду фасовану,) щодо  визначення  наступних показників: 

  • епідемічної безпеки  - мікробіологічні, паразитологічні дослідження;
  • санітарно-хімічних показників безпечності та якості - , органолептичні, фізико-хімічні дослідження, в т.ч. на вміст нітратів.
  • наша установа також надає послуги з проведення дезінфекції води з водогонів та  криниць.