Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Небезпека перебування на водних об’єктах взимку

13 лют 2019

Хороша зима – зима морозяна, з кригою, снігом, легким морозцем. Часто замерзлі водойми стають місцем розваг та ігор, риболовлі. Але саме вони, обдуривши легковажних людей удаваною міцністю крижаного покриття, можуть стати місцем смертельної небезпеки. Неможливо «заборонити потрапляти у небезпеку», але застерегти від неї, дати поради, як діяти, щоб зберегти життя та здоров’я, ми повинні.

Заходи безпеки на льоду

Запамятайте! Лід може підвести нас восени, взимку і навесні. Ці заходи дозволять вам знизити ризик від небезпеки на льоду.   Знайдіть для початку стежку або сліди на льоду. Якщо їх немає, позначте з берега маршрут свого руху.

 Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

 - лід може бути неміцним біля стоку води (наприклад, із ферми або фабрики);

 - тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості вмерзли у лід;

 - обминайте ділянки, покриті товстим прошарком снігу - під снігом лід завжди тонший;

 - тонкий лід і там, де б`ють ключі, де швидкий плин або струмок впадає в річку;

 - особливо обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з`єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря.

Безпечним вважається лід: для одного пішоходу - лід зеленуватого відтінку, товщиною не менше 7 сантиметрів; для обладнання ковзанки - не менше 10-12 сантиметрів (масове катання - 25 сантиметрів); масова переправа пішки може бути організована при товщині льоду не менше, ніж 15 сантиметрів. Катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних місцях. Якщо лід почав тріщати та з`явилися характерні тріщини - негайно повертайтеся. Не біжіть, а відходьте повільно, не відриваючи ступні ніг від льоду. Твердо засвойте, що зимова підлідна ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, це диктує багаторічний досвід не самих щасливих рибалок:

 - не пробивайте поруч багато лунок;

 - не збирайтеся великими групами на одному місці;

 - не пробивайте лунки на переправах;

 - не ловіть рибу поблизу вимоїн та занадто далеко від берега, яке б клювання там не було;

 - завжди майте під рукою міцну мотузку 12-15 метрів;

 - тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.

Якщо ви провалилися на льоду річки або озера

Широко розкиньте руки по крайкам льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. Дійте рішуче і не лякайтеся, тисячі людей провалювалися до вас і врятувалися. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, наповзаючи грудьми і по черзі витягаючи на поверхню ноги. Головне - пристосовувати своє тіло для того, щоб воно займало найбільшу площу опори. Вибравшись із льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду, таким чином, перевірена. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки не опинитеся в теплі

Якщо на ваших очах на льоду провалилася людина, негайно сповістіть, що йдете на допомогу. Підкладіть під себе лижі, дошку, фанеру (це збільшить площу опори) і повзіть на них. Наближайтесь до ополонки тільки повзком, широко розкидаючи при цьому руки. До самого краю ополонки не підповзайте, інакше у воді опиняться вже двоє. Ремені, шарфи, дошка, жердина, санки або лижі допоможуть врятувати людину. Кидати пов`язані ремені, шарфи або дошки треба за 3-4 метра.  Потім укрийте його від вітру і якнайшвидше доставте в тепле місце, розітріть, переодягніть в сухий одяг і напоїть чаєм. Памятайте: вирушати на водойми поодинці небезпечно!

 

Нетішинські курси 3 категорії