Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Антибіотики. Як не нашкодити організму.

08 сер 2022

Антибіотики вбивають бактерії або зупиняють їхній розвиток. Так вони допомагають організму протистояти захворюванню. Вони можуть як атакувати клітинні стінки мікроорганізмів, так і впливати на їхній обмін речовин. Наприклад, пеніцилін втручається в синтез клітинної стінки бактерії, у якій утворюються дірки. Бактерії стають нежиттєздатними та просто лускаються.  

Інші типи антибіотиків борються з виробництвом бактеріями білків, що необхідні для їхнього існування. Є антибіотики, що ставлять блоки в транспортних системах у стінках клітин, щоб порушити природний баланс клітини. Отже, бактерії вмирають, не продовжуючи розмноження.  

Є безліч класифікацій антимікробних препаратів. Наприклад, за характером впливу на бактеріальну клітину існує 2 групи антибіотиків.  

Бактеріостатичні. Препарати цього виду залишають бактерії живими, але позбавляють їх здатності розмножуватися. Цю групу антибіотиків, зазвичай, призначають при легкому й середньому ступенях перебігу інфекційних захворювань.

Бактерицидні. Ця група антибіотиків вбиває бактерії, але фізично вони все ще присутні в середовищі. Препарати призначають хворим із тяжкими інфекціями та з ослабленими захисними функціями організму.

Повну класифікацію антибіотиків можна подивитися тут https://bit.ly/3S2qHDn

Не існує антимікробного препарату, який би подіяв на всі види бактерій. Саме тому призначати антибіотики має ЛИШЕ лікар!