Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Шкільна реформа: координаційна рада працює над питанням реорганізації ЗОШ в Нетішинській громаді 

25 лют 2021

В Україні триває реформа шкільної освіти. За 4 роки вже не буде всім звичних загальноосвітніх навчальних закладів. Відповідно до ст. 35 Закону України «Про повну загальну середню освіту» будуть початкова школа, гімназії та ліцеї. До складу гімназії може входити початкова школа (1-4 класи) та базова (5-9 класи). До складу ліцею – гімназія (базова школа) та профільна школа (10-12 класи). 
З метою забезпечення перспективного планування розвитку освітньої галузі було утворено координаційну раду з питань реформування закладів загальної середньої освіти Нетішинської міської територіальної громади та розпочато заходи щодо перепрофілювання шкіл.
У середу, 24 лютого, під головуванням заступника голови координаційної ради, начальника управління освіти виконавчого комітету міської ради Ольги Бобіної відбулося перше засідання координаційної ради. До складу якої увійшли спеціалісти управління освіти, депутати міської ради, директори загальноосвітніх шкіл, голови Рад шкіл та представники учнівського самоврядування.
Ольга Бобіна доповіла про діяльність координаційної ради, зокрема, про основні завдання та права ради, порядок роботи під час реорганізації шкіл.  Ознайомила із алгоритмом дій координаційної ради щодо створення ліцею та гімназій в Нетішинській громаді та діяльністю управління освіти щодо підготовки реформування ЗЗСО. Відтак, спеціалісти працюватимуть над проєктом рішення перспективної мережі загальноосвітніх закладів на 2021-2026 роки. Відповідно до вимог законодавства перепрофілювання закладів у сільській місцевості може відбуватися лише після громадських слухань.  Після проведення глибокого аналізу, фахових консультацій та громадських слухань у Старому Кривині управлінням освіти буде підготовлено проєкт рішення про закріплення території обслуговування за закладами загальної середньої освіти комунальної форми власності Нетішинської міської територіальної громади. У 2021-2023 роках координаційна рада спільно з робочою групою координуватимуть роботу закладів щодо формування контингенту учнів для забезпечення здобуття загальної середньої освіти. У 2023-2024 роках за пропозицією координаційної ради 5 загальноосвітніх шкіл буде перепрофільовано. На території громади функціонуватиме 4 гімназії та 1 ліцей, який буде окремою юридичною особою та перейде в підпорядкування Хмельницької обласної ради. 
Головний спеціаліст з питань школи управління освіти виконкому Євгенія Мичківська ознайомила членів координаційної ради з комплексним аналізом напрямків освітньої діяльності у розрізі кожної школи в Нетішинській громаді. Акцентуючи увагу на освітній та інноваційній діяльності, кадровому та матеріально-технічному забезпеченні, мережі закладів на 2020-2021 навчальний рік та перспективній мережі до 2024 року. Надала інформацію про якісні показники успішності за три останні роки, зокрема, за результатами успішності ДПА у формі ЗНО, олімпіад, МАН, кількість випускників 9-х класів, які продовжують навчання в 10-х класах, результати моніторингу вибору профільних предметів в 10-му класі, вступ випускників 11-х класів до ТОП-20 вищих навчальних закладів.
Наступне засідання координаційної ради планується 2 березня. До цього часу членам ради необхідно буде проаналізувати усі дані та надати свої пропозиції, які сприятимуть ефективній організації старшої профільної школи у Нетішинській громаді. 
Відділ з організаційних питань апарату
виконавчого комітету Нетішинської міської ради