Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ: НЕТІШИНСЬКІ ДЕПУТАТИ ПРОТИ ВІДМІНИ ПІЛЬГОВИХ ТАРИФІВ

13 січ 2021

У вівторок, 12 січня відбулась V (позачергова) сесія Нетішинської міської ради VIII скликання. Проходила вона в режимі онлайн. На порядок денний було винесено лише одне питання – прийняття звернення Нетішинської міської ради до Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України щодо необхідності повернення пільгового тарифу на електроенергію для споживачів, що проживають у 30-кілометровій зоні атомних електростанцій та внесення змін до Закону України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», та Закону України «Про ринок електричної енергії».

При розгляді звернення депутати підтримали пропозиції своїх колег Богдана Шмигельського (Слуги народу), Олександра Степанюка (Європейська солідарність) та Олени Матросової (Самопоміч) про внесення змін до його тексту. «За» прийняття рішення проголосували 22 депутати, які брали участь сесії онлайн та міський голова Олександр Супрунюк, 1 депутат «утримався».

У зверненні, на підставі викладених фактів, міська рада просить скасувати Постанову Кабміну від 28 грудня року №1325 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 червня 2019 року №483» у частині, що стосується зміни тарифу для населення, яке проживає у зоні розміщення АЕС та вжити відповідних заходів, а саме: внести зміни та доповнення до Закону України «Про ринок електричної енергії та радіаційну безпеку» та у нормативно-правові акти, якими передбачити населенню, яке проживає в 30-кілометровій атомних електростанцій, відпуск електричної енергії за тарифом у розмірі 70 відсотків від рівня діючого тарифу для відповідної групи населення; розглянути та прийняти законопроект № 2778 від 17 січня 2020 року «Про внесення змін до деяких законів України щодо ціноутворення та тарифів на електричну енергію для споживачів, які постійно проживають в 30-кілометровій зоні атомних електростанцій; залишити пільгові тарифи для побутових споживачів на весь період опалювального сезону, які діяли на початок осінньо-зимового періоду в 2020 році.

У онлайн пленарному засіданні брав участь Микола Моцний, помічник народного депутата України Олени Копанчук. Він розповів про кроки, які робить п. Олена заради вирішення озвученої проблеми.

По закінченню сесії, спілкуючись з журналістами ХАЕС, міський голова Олександр Супрунюк, наголосив, що скасування пільгових тарифів - неприємний «сюрприз», наслідками якого є значні фінансові проблеми для жителів 30-кілометрової зони довкола АЕС. «Це є продовження несправедливої політики по відношенню до міст і сіл, які розташовані в зоні спостереження. Стаття 12 закону про ядерну безпеку чітко передбачає пільги для населення. Про міста, які є супутниками АЕС центральна влада згадала лише один раз – весною минулого року при введенні карантинних обмежень. І ця постанова до цього часу не відмінена. Про те, що ми живемо в зоні ризику і повинні мати компенсацію, як це є в усьому цивілізованому світі.

Довкола ХАЕС існує санітарна зона, радіус якої зменшено до 2, 5 км, але на ній практично не можливо вести господарську діяльність. Компенсацій на рівні держави за землі, які ми не можемо використовувати, теж немає. А нині забрали єдину пільгу для населення - на електроенергію. Ми не можемо з цим миритись. Якщо центральна влада говорить про ринкові відносини, то вони повинні бути однакові для всіх. Виходить, що для населення – ринкові умови, а для АЕС – віддай електроенергію задарма (1кВт.по 1 коп. (50%). Тут ринкові відносини не застосовують. Виникає питання: для кого забирають електроенергію? Раніше мотивували це тим, що це для того, щоб компенсувати пільговий тариф населенню. Це несправедливо», - зауважив міський голова.

Відділ з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради