Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ: СЛОВО – НЕ ГОРОБЕЦЬ…, А ТИМ БІЛЬШ, КОЛИ ВОНО СУПЕРЕЧИТЬ ФАКТАМ

10 чер 2021

У понеділок, 7 червня, відбулась чергова пресконференція міського голови Олександра Супрунюка для місцевих ЗМІ. На ній йшлося про останні новини в Нетішинській територіальній громаді та про плани на завтрашній день.

Для участі в пресконференції був запрошений директор КП «Торговий центр» Михайло Брожик. Причиною його спілкування з журналістами став виступ на 10 сесії міської ради депутата Наталії Коваль (Самопоміч), який стосувався діяльності комунального підприємства.

Михайло Брожик назвав виступ Н. Коваль «заздалегідь продуманим черговим нападом на підприємство». Незадовго до пленарного засідання депутатка звернулась зі зверненням про надання їй публічної інформації щодо вільних приміщень в торговому центрі, здачі їх в оренду і т. ін. За словами директора комунального підприємства, вся необхідна інформація була надана в повному обсязі, у відповідності до чинного законодавства. Однак п. Наталя в «різному» у своєму виступі повідомила, що КП «Торговий центр» не надав їй вичерпної відповіді. «Я прокоментував виступ Н. Коваль на сесії міської ради, опублікував листи-відповіді в соціальних мережах, готовий до будь-яких перевірок щодо викладеної інформації та правильності її написання», - зазначив М. Брожик.

У сесійній залі Н. Коваль стверджувала, що КП «Торговий центр» не звітує на веб-порталі Єdata про використання коштів. «Це не правда. КП «Торговий центр» чітко звітує щорічно на порталі Єdata щодо комерційних договорів у розрізі «Роботи, товари та послуги». Все відповідно до чинного законодавства і періодів звітності. Звіти подані в терміни. Все публічно зафіксовано», - сказав журналістам М. Брожик.

Спілкуючись з журналістами, керівник КП «Торговий центр» розповів і про новий порядок щодо оренди комунального майна у зв’язку зі змінами в законодавстві. Віднедавна все майно державної та комунальної власності здається в оренду тільки через аукціон. На день проведення пресконференції КП «Торговий центр» розміщено на відкритому торговому електронному майданчику Прозоро майже 50 лотів. За перші 4 дня введення в дію нових умов оренди, КП «Торговий центр» було першим, хто виставляв лот.

Не обійшов увагою Михайло Брожик і розмір стартової орендної плати. Вона є невеликою, бо новий закон зобов’язує використовувати балансову вартість будівлі. З приводу цього знову з’являються різного роду спекуляції, що, мовляв виставляється менша стартова орендна плата. «Виставляємо таку, яку можемо. Ми хочемо більшу, хочемо, щоб вона була комерційною, але комунальне підприємство діє у відповідності до чинного законодавства. Стараємось наповнювати аукціони, щоб було більше учасників. Тому об’єкти виставляємо поступово. Можна за бажанням роздати все і одразу, але це буде не в інтересах комунального підприємства і громади. Як відомо, 30 % від орендної плати щомісячно сплачується до місцевого бюджету. За результатами аукціонів, сподіваюсь, що орендна плата буде достойна. Весь процес проходить прозоро. Ми пропонуємо всім, хто бере в суборенду комунальне майно, під час пролонгації договорів йти окремим учасником аукціону, заробляти своє право оренди, щоб не переплачувати, а платити напряму комунальному підприємству і мати з ним договірні відносини», - так прокоментував ситуацію директор КП «Торговий центр».

Відділ з організаційних питань