Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Нетішин має зберегти статус міста обласного значення 

25 чер 2020

У вівторок, 23 червня відбулась пресконференція міського голови Олександра Супрунюка для місцевих ЗМІ. Він розповів про проблеми та новини життєдіяльності Нетішинської міської ОТГ, роботу виконкому в умовах карантину, прокоментував деякі рішення останньої 76 сесії міської ради.
Спілкуючись з журналістами,Олександр Супрунюк не обійшов увагою звернення міської ради до керівництва держави, яке було одноголосно прийнято на останньому пленарному засіданні 19 червня – щодо збереження статусу міста обласного значення та визначення особливого статусу міста-супутника атомної станції.
«Під приводом децентралізації в Україні хочуть повністю знищити органи місцевого самоврядування. Заголовок новацій звучить дуже красиво, а зміст його діаметрально протилежний», - зауважив міський голова. За його словами, 
влада намагається укрупнити райони. Хоча в цивілізованих країнах діють навпаки – укрупняють області. А такі структури, як райони, в багатьох європейських країнах вже скасовані. Укрупнений район буде «прокладкою» між базовим місцевим самоврядуванням і областю. 
«Керівники багатьох ОТГ і міст обласного значення, в тому числі Славути і Шепетівки, почали «воювати» за те, де буде центр району. Мене така ситуація насторожувала з самого початку. Але коли стало відомо, що буде далі після такого об’єднання, то пробрав жах і зрозумів, що фактично знищується місцеве самоврядування», - зазначив Олександр Супруюк. Він розповів журналістам, що буде введений інститут префектів – це голови райдержадміністрацій тільки з додатковими повноваженнями: прокурорськими і наглядовими, з правом втручання в бюджети міст і ОТГ. При цьому міста обласного значення та ОТГ втратять свій статус. Якщо раніше створені ОТГ «підтягувались» за повноваженнями, функціями і фінансами до міст обласного значення, то нині планується забрати фінанси в ОТГ і міст обласного значення в райони, і район (префект) ділитиме їх. 
«Уявіть собі: хто даватиме гроші на додаткові гуртки? Для додаткових доплат для медиків чи освітян, які вони нині отримують в Нетішині? Зрозуміло, що Нетішин залишиться без фінансового ресурсу і міські голови перетворяться на голови сільських рад, які будуть «бігати» в район і просити свої гроші для того, щоб реалізувати певний інфраструктурний проєкт чи на щось інше. Ще мають намір запровадити одну дурницю, інакше назвеш: префекти, а не обраний громадою голова ОТГ чи міської ради, будуть вести сесії ОТГ та міські. Уявіть собі, які рішення вони прийматимуть і за що відповідатимуть, якщо префект перебуватиме на посаді 3 роки, а потім змінюватиметься. Його призначатиме на посаду президент і він відповідатиме тільки перед президентом, а не перед громадою. Таким чином буде вибудувана сувора вертикаль влади», - поділився своїми думками щодо намірів нововведень Олександр Супрунюк. 
Говорячи про наміри влади щодо реалізації етапів децентралізації, міський голова розповів журналістам, що підготовлено 3 звернення від міських, селищних, сільських голів, голів ОТГ, місцевих депутатів, експертів з питань децентралізації та місцевого розвитку, інших лідерів місцевого самоврядування (одне з них підписав і Олександр Супрунюк). У зверненнях чітко зазначені всі загрози місцевому самоврядуванню і вимоги. За вимогами повинно бути 2 рівні місцевого самоврядування: базовий рівень (міста обласного значення, ОТГ) і обласна рада. 
У Нетішині, розповів Олександр Супрунюк, на прохання міського голови Славути та голови Славутської РДА було проведено нерепрезентативне опитування. За його результатами 46 % хочуть, щоб Нетішин залишився містом обласного значення, 34% - за Славутський район (з них переважна більшість не знала про наміри нововведень влади), 0,94 %– за Шепетівський район.
ІІІ етапом децентралізації буде укрупнення областей. У планах влади - об’єднати Тернопільську, Хмельницьку, Вінницьку області -з центром у Вінниці, а Житомирську, Рівненську, Волинську області – з центром у Рівному. За результатами нерепрезентативного опитування 88,3% нетішинців за те, щоб під час реалізації ІІІ етапу децентралізації приєднатися до Рівного.
Відділ з організаційних питань апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради