Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

З 15 вересня Нетішині запрацювало відділення молекулярно-генетичних досліджень

16 вер 2020

Обладнання введено в експлуатацію фахівцями виробника, які також  провели дводенне навчання для персоналу лабораторії. Крім того, лікарі лабораторії пройшли курси з тематичного вдосконалення ПЛР-діагностики вірусних захворювань в Тернополі та стажування в обласному лабораторному центрі з ПЛР-діагностики.
За словами керівника спеціалізованої медико-санітарної частини (СМСЧ) міста Нетішина    Василя Пословського, для початку необхідно зробити 5 позитивних та 10 негативних проб хворих, результати яких повинен підтвердити обласний лабораторний центр. Після відповідного випробування буде проведено акредитацію лабораторії. Надалі, згідно із відповідною державною програмою, буде здійснено перерозподіл витратних матеріалів. 
Це третя подібна лабораторія в області, дві з яких функціонують в Хмельницькому. Максимальна кількість ПЛР-тестів, яку можна зробити за день 70, так як ампліфікатор розрахований на 72 проби. Тестування хворих із підозрами та попередніми показами здійснюватиметься безкоштовно. Для тих мешканців, які прибули із-за кордону і не планують знаходитись на самоізоляції, така послуга буде платною.
Медичний директор СМСЧ Нетішина Валентина Щукла, в свою чергу, розповіла про епідемічну ситуацію в місті атомників, зазначивши, що спостерігається зростання захворюваності на коронавірус. Якщо за липень у місті було зафіксовано 10 випадків захворювань, в серпні – 51, то за два тижні вересня вже 61 особа захворіла на COVID -19.  Саме тому виникла потреба у відкритті коронавірусного шпиталю, який запрацював з 10 вересня на базі інфекційного відділення медичної частини. За необхідності, наразі проводяться відповідні роботи, буде підготовлене терапевтичне відділення для розгортання коронавірусного шпиталю. 
До відповідної підготовки відділень для прийому хворих на COVID -19 було залучено і фахівців Хмельницької АЕС. Зокрема, працівниками енергоремонтного підрозділу під керівництвом Івана Коберника, було встановлено мережу від кисневої станції до інфекційного відділення. Крім того, працівниками ХАЕС змонтовано 30 кисневих точок в інфекційному відділенні, наразі завершуються роботи в терапевтичному відділенні, де буде встановлено ще 15. Забезпечена МСЧ і апаратами штучної вентиляції легень, два з яких високого класу і два середнього.
На вимогу національної служби здоров’я України в МСЧ створено чотири команди для надання допомоги хворим на COVID -19. До складу кожної команди входять лікарі терапевти, інфекціоністи та медичні працівники молодшого та середнього рівня. «Ми рухаємося у вірному напрямку, тому що не бачимо тенденції на зупинення коронавірусу. Необхідно мобілізуватись і бути готовими до нових випадків захворювання, які спільними зусиллями здолаємо», – зазначила Валентина Щукла.