Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Стоп, автохамство: у Нетішині борються з водіями, що порушують Правила дорожнього руху

10 вер 2018

У нашому місті актуальним залишається питання щодо водіїв, які залишають свої автомобілі на газоні та у інших недозволених місцях, чим порушують Правила дорожнього руху і Правила благоустрою на території міста Нетішин.

Протягом двох останніх місяців працівники сектору благоустрою відділу містобудування, архітектури та благоустрою виконавчого комітету міської ради разом з працівниками Нетішинського відділення поліції проводили спільні рейди на вулицях міста. У ході роботи були написані пояснення, складені протоколи на порушників. Більше десятка справ щодо водіїв, які залишають своє авто на газоні чи у недозволеному місці були передані на засідання адміністративної комісії при виконавчому комітеті Нетішинської міської ради, яку очолює заступник міського голови Оксана Латишева. Відтак, 12 водіїв, що порушили ПДР та Правила благоустрою були оштрафовані на загальну суму 7 тис. 820 грн. нагадаємо, за паркування автівки на газоні водію загрожує штраф у розмірі від 340 до 1360 грн. Це якщо водій є фізичною особою. Якщо ж керманич виявиться підприємцем чи посадовцем, розмір штрафу становитиме від 850 до 1700 грн. Автомобілісти розуміють, що паркування на газонах заборонене, але систематично продовжують паркуватися на зеленій зоні. Мовляв, нехай парковки у місті зроблять, а вже потім штрафують. Однак автостоянки у місті пустують, а відповідальність за порушення правил, в першу чергу, несе кожен із нас.

Варто зауважити, що з 27 вересня 2018 року вступає в силу Закон, який дозволить виписувати штрафи за порушення правил паркування без присутності водія. Винним у порушенні автоматично буде визнаватися власник транспортного засобу,  а не його водій. Відповідно до закону інспектори з паркування матимуть право притягати до відповідальності порушників правил зупинки-стоянки, якщо це порушення зафіксоване в режимі фотозйомки, відеозапису. Також інспекторам надаватиметься право здійснювати тимчасове затримання автотранспорту шляхом евакуації та доставки для зберігання на спецмайданчик чи стоянку. Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання.

Відділ з організаційних питань апарату

виконавчого комітету Нетішинської міської ради