Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Про затвердження інструкції з пожежної безпеки у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

 

08.12.2016                                      Нетішин                                № 240/2016-р

 

 

Про затвердження інструкції з пожежної безпеки у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради

 

 

 

Відповідно до пунктів 19, 20 частини 4 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статті 55 Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року №1417:

 

1. Затвердити інструкцію з пожежної безпеки у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради згідно з додатком.

 

2. Завідувачу господарства апарату виконавчого комітету Нетішинської міської ради Вінгрінюк Н.М. ознайомити з цим розпорядженням усіх працівників виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

 

3. Контроль за виконанням цього розпорядження покласти на першого заступника міського голови Є.В.Юрчука.

 

 

 

 

 

 

 

 

Міський голова                                                                             О.О.Супрунюк

 

 

 

 

Додаток

до розпорядження

міського голови

08.12.2016 № 240/2016-р

 

ІНСТРУКЦІЯ

з пожежної безпеки у виконавчому комітеті Нетішинської  міської ради

 

1. Загальні положення

1.1. Інструкція з пожежної безпеки у виконавчому комітеті Нетішинської міської ради (далі –  інструкція) є нормативним актом. Інструкція розроблена відповідно до вимог Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 грудня 2014 року № 1417, і встановлює правила дотримання пожежної безпеки в адміністративній  будівлі  виконавчого комітету Нетішинської міської ради.

1.2. Працівники виконавчого комітету міської ради зобов’язані:

1.2.1. дотримуватися вимог пожежної безпеки;

1.2.2. не допускати дій, які можуть призвести до виникнення пожежі;

1.2.3. знати й дотримуватися усіх вимог нормативно-правових документів з пожежної безпеки та цієї інструкції;

1.2.4. користуватися тільки справними інструментами, приладами, обладнанням, дотримуватися інструкцій з їх експлуатації;

1.2.5. виконувати вказівки керівників відділів, управлінь та інших структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради та відповідальних за пожежну безпеку в адмінбудівлі виконавчого комітету міської ради;

1.2.6. після закінчення роботи прибирати робочі місця від горючих відходів, знеструмлювати електроспоживачі, які за умовами розпорядку роботи виконавчого комітету міської ради не повинні працювати в неробочий час;

1.2.7. уміти застосовувати наявні засоби пожежогасіння, знати порядок дій у разі виникнення пожежі.

1.3. Особа, відповідальна за пожежну безпеку у виконавчому комітеті міської ради, зобов’язана:

1.3.1. організовувати виконання протипожежних вимог;

1.3.2. періодично перевіряти стан пожежної безпеки у виконавчому комітеті міської ради;

1.3.3. забезпечувати утримання в справному стані засобів протипожежного захисту, обладнання та інвентарю, не допускати їх використання не за призначенням;

1.3.4. забезпечувати утримання в належному стані шляхів евакуації.

1.4. Інструкція поширюється на територію, адміністративну будівлю, виробничі, службові, складські, допоміжні та інші приміщення виконавчого комітету міської ради й установлює основні вимоги до пожежної безпеки в них.

1.5. Інструкція є обов’язковою для вивчення й виконання всіма працівниками виконавчого комітету міської ради.

 

2

 

2. Основні вимоги пожежної безпеки

2.1. Вимоги пожежної безпеки щодо утримання території:

2.1.1. До всіх будівель і споруд виконавчого комітету міської ради слід забезпечити вільний доступ.

2.1.2. Сміття та відходи необхідно регулярно вивозити в спеціально відведені місця.

2.1.3. Проїзди та проходи до будівель і споруд виконавчого комітету міської ради, підступи до обладнання та засобів пожежогасіння мають бути завжди вільними й перебувати в задовільному стані незалежно від пори року.

2.2. Вимоги пожежної безпеки щодо утримування адмінбудівлі та приміщень виконавчого комітету міської ради:

2.2.1. Усі приміщення адмінбудівлі виконавчого комітету міської ради мають своєчасно очищатися від горючого сміття, відходів й постійно утримуватися в чистоті.

2.2.2. Меблі й обладнання слід розміщати так, щоб забезпечувався вільний евакуаційний прохід до виходу з приміщення. Напроти дверного прорізу необхідно залишати прохід, який має дорівнювати ширині дверей, але не менше одного метра.

2.2.3. Евакуаційні шляхи (проходи, коридори, вестибюлі, сходові марші тощо) й виходи слід постійно утримувати вільними, не захаращувати.

2.2.4. Забороняється:

2.2.4.1 улаштовувати кладові чи інші допоміжні приміщення під сходовими маршами;

2.2.4.2 знімати з дверей пристрої для самозачинення, фіксувати їх у відчиненому стані;

2.2.4.3 зберігати, у тому числі тимчасово, інвентар та різні матеріали в тамбурах виходів, у шафах (нішах) для інженерних комунікацій.

2.2.5. На замкнених зовнішніх евакуаційних дверях розміщується табличка, яка містить інформацію про місцезнаходження ключів.

2.2.6. Заряджання та перезаряджання вогнегасників слід виконувати відповідно до інструкції з їх експлуатації.

2.2.7. Усі працівники зобов’язані вміти користуватися вогнегасниками та внутрішніми пожежними кранами.

2.2.8. Електрощитові та інші технічні приміщення не слід використовува-ти не за призначенням (для зберігання меблів, устаткування, інших сторонніх предметів).

2.2.9. Двері горищ, підвальних приміщень, технічних поверхів, електрощитових слід утримувати замкненими.

2.2.10. Зберігання різних речовин і матеріалів у складських приміщеннях слід здійснювати з урахуванням пожежонебезпечності їх фізико-хімічних властивостей і сумісності. Спільне зберігання легкозаймистих і горючих рідин з іншими матеріалами (речовинами), зберігання кислот у місцях, де можливе їх стикання з речовинами органічного походження, не дозволяється.

3

 

2.2.11. У складських приміщеннях матеріали необхідно зберігати на стелажах або укладати в штабелі, залишаючи між ними проходи завширшки не менше одного метра.

2.2.12. Зберігання матеріалів навалом та впритул до приладів і труб опалення не дозволяється.

2.2.13. У підвальних приміщеннях не дозволяється зберігати та застосовувати легкозаймисті й горючі рідини.

2.3. Заходи пожежної безпеки під час застосування відкритого вогню:

2.3.1. Забороняється розводити багаття та застосовувати відкритий вогонь на території виконавчого комітету міської ради.

2.3.2. Електрозварювальні та інші роботи, пов’язані із застосуванням відкритого вогню, допускаються тільки з дозволу керуючої справами виконавчого комітету міської ради та відповідального за пожежну безпеку у виконавчому комітеті  міської ради.

2.3.3. Дозвіл на проведення вогневих робіт необхідно оформляти напередодні їх проведення. До проведення вогневих робіт допускаються тільки кваліфіковані працівники. Виконувати такі роботи дозволяється тільки після вжиття заходів, що унеможливлюють виникнення пожежі при справному електрогазозварювальному обладнанні. Вогневі роботи мають негайно припинятися на вимогу особи, відповідальної за їх безпечне проведення, та органів державного пожежного нагляду.

2.4. Правила утримування засобів протипожежного захисту:

2.4.1. Для утримування засобів протипожежного захисту в працездатному стані та збереження показників безвідмовної роботи на весь термін служби необхідно забезпечувати їх належне технічне обслуговування.

         2.4.2. Мережі протипожежного водогону мають забезпечувати необхідний напір води.

2.5. Утримування інженерного обладнання:

2.5.1. Силове й освітлювальне електроустаткування, електропроводка та інші споживачі електроенергії мають експлуатуватися відповідно до Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів (Наказ Міністерства палива та енергетики України від 25 липня 2006 року №258).

2.5.2. Електропроводка, розподільні пристрої, апаратура, електрооблад-нання, вимірювальні прилади, запобіжні пристрої різного типу, рубильники та інші пускові апарати й пристрої слід монтувати на негорючих основах (текстоліт, гетинакс та ін.).

2.5.3. Розподільні електрощити, електродвигуни та пускорегулювальні апарати необхідно періодично оглядати та очищати від пилу. Приєднання нових споживачів електричної енергії (електродвигунів та іншого електрообладнання) має проводитися за погодженням з відповідальним за експлуатацію електрогосподарства. Зіпсовані електроапарати та прилади, які можуть спричинити коротке замикання, слід терміново ремонтувати або заміняти на інші.

4

 

2.5.4. Настільні лампи, вентилятори, холодильники та інші електро-прилади слід вмикати в мережу тільки через справні штепсельні розетки й електрошнури.

2.5.5. Експлуатація тимчасових електромереж забороняється.

2.5.6. Забороняється встановлення електропобутових приладів (телевізор-рів, холодильників тощо) в нішах меблів.

2.5.7. Обігрівання приміщень має здійснюватися тільки приладами цент-рального водяного опалення.

2.6. Після закінчення роботи працівники повинні впорядкувати робочі місця, зачинити вікна й вимкнути електроживлення приладів та обладнання, якими вони користувалися (настільні лампи, вентилятори, побутові кондиціонери, комп’ютери, радіоприймачі тощо).

 

3. Обов’язки та дії працівників у разі виникнення пожежі

3.1. У разі виявлення ознак виникнення пожежі (дим, іскріння, запах диму, характерне для горіння потріскування) кожен працівник виконавчого комітету міської ради зобов’язаний:

3.1.1 негайно повідомити завідуючого господарством  виконавчого комітету міської ради та керівника відділу, управління, іншого виконавчого органу міської ради;

3.1.2 повідомити про це телефоном пожежно-рятувальну службу. При цьому необхідно назвати адресу об’єкта, вказати кількість поверхів будівлі, місце виникнення пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище;

3.1.3 ужити (за можливістю) заходів до евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі та збереження матеріальних цінностей;

3.1.4 у разі необхідності викликати інші аварійно-рятувальні служби (медичну тощо).

3.2. Особа, відповідальна за пожежну безпеку у виконавчому комітеті міської ради, яку повідомлено про виникнення пожежі, зобов’язана:

3.2.1 перевірити, чи викликана пожежно-рятувальна служба;

3.2.2 перевірити, чи оповіщено про пожежу людей;

3.2.3 вимкнути (за необхідності) струмоприймачі тощо;

3.2.4 у разі загрози життю людей, негайно повідомити керуючого справами виконавчого комітету міської ради про необхідність їх евакуації;

3.2.5 організувати зустріч підрозділів пожежно-рятувальної служби, надати їм допомогу під час локалізації та ліквідації пожежі.

3.3. Після прибуття пожежних підрозділів забезпечити безперешкодний їх доступ до місця виникнення пожежі.

3.4. Якщо є потерпілі, необхідно надати першу (долікарську) допомогу, викликати лікаря або вжити заходів щодо їх транспортування у КМЗ НМР "СМСЧ м.Нетішин".

 

Керуючий справами

виконавчого комітету міської ради                                               В.Я.Пашинська