Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Святкування Дня міста у Нетішині

dm-1.jpg21 вересня 2013 року місто-супутник Хмельницької АЕС  Нетішин відзначав День міста.

Історія Хмельницької АЕС та її міста-супутника схожа на біографію людини, якого вищі сили вирішили перевірити на міцність. Ще й погода не тішила мешканців Нетішина в дні святкування.

Напередодні, 20 вересня відбувся традиційний пробіг спортсменів від головного корпусу Хмельницької АЕС до фінішу на міському стадіоні.  В забігу брали участь біля півсотні бажаючих, в основному це працівники станції.

Наступного дня святкування розпочалось з самого ранку з святкового ярмарку. У програмі святкування виставка-ярмарок творів образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва, виступ муніципального духового оркестру, урочиста хода колективів підприємств, установ та організацій міста. На центральній площі міста мешканців вітали генеральний директор Хмельницької АЕС Микола Панащенко та секретар міської ради Микола Степаненко. Під час урочистої ходи дощ нібито змилувався над нашим містом - засвітило сонечко. Після вітань на площі перед Палацом культури виступили колективи та солісти Палацу культури, вихованці Школи мистецтв та Будинку дитячої творчості.

Вже пізно увечері на Майдані відбувся салют. Розпочався він із запізненням на 30 хвилин. Але не дивлячись на дощ багато людей таки дочекалися і не були розчаровані, салют був дуже барвистим.

Довідково:

Перша писемна згадка про Нетішин датується 1542 роком. Назва «Нетішин» – давня. Вона з’явилася щонайраніше у XVI ст. і зберігається дотепер. На сьогодні існує щонайменше чотири точки зору щодо походження топоніма «Нетішин». Переважаючим заняттям нетішинців було землеробство. На початку ХІХ ст. Нетішин мав статус фільварку, в основі якого було виробництво сільськогосподарської продукції. Після великої вітчизняної війни (1946 – 1949 рр.) було відбудовано Нетішинську ГЕС, яка забезпечувала електроенергією навколишні села. Високовольтний розподільний пристрій 10 кВ і щит керування станцією знаходилися на першому поверсі млина, а машинний зал був у цегляній одноповерховій прибудові з боку річки Горинь.

Будівництво великої атомної електростанції передбачалося Постановою Ради Міністрів СРСР від 16.03.1971 р. Технічний проект Хмельницької АЕС у складі чотирьох енергоблоків загальною потужністю 4000 МВт був розроблений Київським відділенням інституту "Теплоелектропроект". Будівництво енергоблоків №1,2,3,4 ХАЕС було почато відповідно в 1979,1983,1985,1986 р.р. Енергоблок №1 ХАЕС був введений в експлуатацію в 1987 році.

У 1981 р. адміністративний статус Нетішина змінився, і він став селищем міського типу; 8 серпня 1984 р. – містом районного, а 21 жовтня 1993 р. – обласного підпорядкування.

Будівництво блоків №2,3,4 було призупинено в 1990 році на підставі  мораторію на будівництво атомних електростанцій на території України. Будівельна готовність енергоблоків №2,3,4 ХАЕС становила відповідно 80-85%; 35-40%; 5-10%.

В 1993 році, після зняття мораторію на будівництво АЕС, роботи із спорудження енергоблоку №2 ХАЕС були відновлені. 7 серпня 2004 р. введено в експлуатацію другий енергоблок ХАЕС.

6 вересня 2012 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про розміщення, проектування та будівництво енергоблоків № 3 і 4 Хмельницької атомної електричної станції».

 Інформаційний центр ВП ХАЕС