Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Загальностанційне протиаварійне тренування на ХАЕС завершилось

29 - 30 травня 2013 року згідно з графіком проведення загальностанційних протиаварійних тренувань на майданчику Хмельницької АЕС проводилось спільне з Дирекцією ДП НАЕК «Енергоатом» загальностанційне протиаварійне тренування.    

У тренуванні були задіяні: представники Міненерговугілля України, Дирекції ДП НАЕК «Енергоатом», Державної інспекції ядерного регулювання України, місцевих  органів виконавчої влади, підрозділи територіальних та місцевих управлінь з питань надзвичайних ситуацій, сили й засоби військової частини з охорони ХАЕС, спеціалізованої медико-санітарної частини міста Нетішина, особового складу державної пожежної частини.

            Умовно, за легендою тренування, внаслідок надзвичайної метеорологічної ситуації, на Хмельницькій АЕС вийшла із ладу система основного та резервного живлення електростанції. У сценарії було зазначено, що через збільшення швидкості вітру з’явилися грозові фронти, які спричинили утворення смерчу, внаслідок чого пошкоджено технологічну естакаду загальностанційної резервної дизельної електростанції. Також, були повалені опори високовольтних ліній. Атмосферна аномалія спричинила повне знеструмлення ХАЕС.

            Для ліквідації наслідків умовної аварії на підставі розпорядження генерального директора ХАЕС було введено  в дію «Аварійний план ВП ХАЕС».

            Для проведення робіт з локалізації і ліквідації наслідків умовної аварії було залучено 14 аварійних груп та бригад. До навчань залучались також 11 одиниць пожежної та спеціальної техніки та  службовці особового складу 3-го державного пожежно-рятувального загону спецпризначення з охорони ХАЕС та м. Нетішин, Шепетівський зведений загін головного управління державної служби надзвичайних ситуацій (ГУ ДСНС).

            Під час проведення спільного загальностанційного протиаварійного тренування були відпрацьовані практичні дії з організації та евакуації персоналу з проммайданчика ВП ХАЕС, захисту аварійного персоналу від впливу радіаційної аварії.

            В період проведення протиаварійного тренування спеціалістами ВП ХАЕС надавалися рекомендації для місцевих органів влади щодо впровадження відповідних заходів із захисту населення зони спостереження.

            Під час тренувань відповідні служби атомної станції, які були задіяні у тренуванні,  ретельно фіксували та передавали в штаб для прийняття рішень, дані про радіаційний стан на проммайданчику електростанції, у санітарно-захисній зоні та зоні спостереження.

            Про перебіг умовної аварії працівники станційного відділу роботи з громадськістю та ЗМІ оперативно повідомляли органи місцевого самоврядування, державні владні структури, галузеві підрозділи та засоби масової інформації.

            Загалом, за час проведення протиаварійного тренування були відпрацьовані та підтверджені рекомендації SOER*, які були розроблені за подіями на АЕС Фукусіма Даічі.

            За діями аварійних груп і бригад, під час загольностанційного протиаварійного тренування, спостерігали представники Міненерговугілля, Держінспекції ядерного регулювання України, ДП НАЕК «Енергоатом», Національної комісії з радіаційного захисту населення України, а також фахівці всіх атомних еленктростанцій України.

            За висновками представників державних структур, які оцінювали хід протиаварійного тренування, воно пройшло з дотриманням всіх інструкцій та настанов, а персонал Хмельницької АЕС спрацював злагоджено та професійно.

 

Довідково:

Згідно із «Національним планом дій за результатами «стрес-тестів» Державної інспекції ядерного регулювання України: «При розробці сценаріїв для кожного спільного загально станційного тренування враховуються рекомендації Повідомлень про значний досвід експлуатації: WANO SOER 2002-1 «Складні погодні умови», WANO SOER 2002-2 «Надійність аварійного електропостачання» і WANO SOER 2011-2 «Пошкодження палива на АЕС Фукусіма Даічі, викликане землетрусом і цунамі».