Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Бібліотеки ЦБС

Головну історичну місію збереження та відродження духовності, історії краю, виховання любові до рідної мови виконують у нашому місті бібліотеки. Багато сторінок перегорнула історія найпрекраснішої «книги життя». 1 січня 1995 року святкувала День народження міська ЦБС, яка об’єднала Нетішинську міську бібліотеку для дорослих, дитячу бібліотеку, міську бібліотеку №3 та №4, а з 1 червня 1997 року починається біографія міської бібліотеки для юнацтва, п’ятої бібліотеки системи. Міську ЦБС очолює директор Марія Леонідівна Омельчук.

У бібліотеках міста створені хороші умови для інформаційного забезпечення жителів та культурного проведення дозвілля, де діють різноманітні клуби за інтересами: «Джерельце» (міська бібліотека для дітей), «Правознавець» (міська бібліотека для юнацтва), «Чарівниця» (міські бібліотеки №3 та №4) та читацьке об’єднання «Натхнення» (центральна бібліотека). До послуг користувачів універсальний книжковий фонд, що складає 96 тис. примірників, в т.ч. 4,6 тис. примірників періодичних видань. Щорічно бібліотекарі обслуговують понад 11 тис. користувачів.

Працівники центральної міської бібліотеки реалізували декілька проектів, перемігши у конкурсах, організованих відділом преси, освіти та культури Посольства США в Україні «Інтернет для читачів публічних бібліотек LEAP-II» (2003-2004 рр.), «Connect – 2006 р.» та «Connect ІІ – 2007 р.». Значним досягненням 2012 року стало відкриття у чотирьох міських бібліотеках пунктів вільного доступу до мережі Інтернет, оснащених новою комп’ютерною технікою та ліцензованим програмним забезпеченням, на кошти гранту з благодійного фонду Білла та Мелінди Гейтс, які були надані в результаті перемоги у конкурсі проектів програми «Бібліоміст». Відповідно до програми Нетішинські бібліотеки отримали 15 комп’ютерів, 4 принтери, 15 веб-камер та програмне забезпечення.

У бібліотечній системі працює високопрофесійний колектив однодумців – людей творчих, і тому всі інноваційні процеси, що народжуються в колективі, знаходять підтримку читачів.