Розмір шрифту  Інтервал  Кольорова схема Вимкнути
  • Тобі, Нетішине:
    «Ти – дивовижний влітку й восени, у заметіль весняну чи зимову…»

Зміни у пенсійному забезпеченні членів сім’ї військовослужбовців від 01 січня 2015 року

Від 01 січня 2015 року набули чинності зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (надалі - Закону) щодо обчислення пенсії у разі втрати годувальника.

Зокрема, згідно п.«а» ст.36 Закону членам сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, які загинули (померли) при виконанні обов’язків військової служби (службових обов’язків), або внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби, пенсії у зв’язку з втратою годувальника призначаються у розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї (до 01 січня 2015 року пенсію призначали у розмірі 40 заробітку годувальника на кожного утриманця).

Якщо на утриманні загиблого (померлого) годувальника перебували двоє і більше членів сім’ї, пенсія призначається у розмірі 90% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника, що розподіляється між ними рівними частками, але не менше ніж 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

У таких самих розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюються пенсії членам сімей померлих інвалідів війни та членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

Згідно ст.37 Закону мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника не може бути нижче двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, на кожного непрацездатного (від 01.01.2015р. – 949,00*2=1898,0 грн.).

Особа, яка отримує пенсію згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (за віком, по інвалідності, за вислугу років), але одночасно має право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у разі доцільності, може перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника. Переведення з одного виду пенсії на інший проводиться з дати звернення з заявою члена сім’ї військовослужбовця.

Додаткову інформацію  Ви можете отримати звернувшись  до  управління Пенсійного фонду України в місті Нетішині Хмельницької області, яке  знаходиться за адресою: м. Нетішин, пр. Незалежності, 12 або зателефонувавши на "гарячу лінію"  управління за номером 3 18 53.